Президент Володимир Зеленський заявив, що має намір повністю змінити підхід до медичної реформи в Україні, адже вона насправді погана, а не добра, як запевняли раніше чиновники.

Про таке він розповів в інтерв’ю для фільму “Рік президента Зеленського”.

“Моє враження: особливо коронавірус показав, що це за медична реформа. Він показав, що лікарні не готові. Кількість інфекційних лікарень не готова до такого виклику. Заробітна плата, умови наших лікарів, у яких вони працюють, де немає ремонту вже багато років, і заробітна плата лікарів дуже низька. Інфраструктури медичної немає “, – заявив Зеленський.

Також він зазначив, що гучні заяви чиновників про готовність української медицини до коронавірусу виявилися брехнею.

Нам говорили, що будьте спокійні, у нас є запас, у нас є маски, їх мільйони на складах, у нас три тисячі працюючих ШВЛ, у нас десятки лабораторій для перевірки тестів. Ну так я вам скажу, що у нас було п’ять працюючих лабораторій. Зараз працюють 35. У нас ШВЛ більш-менш працюють не було навіть тисячі. На країну, де 40 мільйонів. Були прострочені маски. Просто ганьба! “, – сказав він.

Крім цього, як підкреслив український лідер, щоб поліпшити медицину в державі, потрібно змінити підхід.

“Тому коли великими літерами пишемо на плакаті:” Ось вона, друга черга медичної реформи “, ми бачимо, що після коронавірусу потрібно повністю змінити підхід. Ми тільки зараз побачили, що у нас є. Крім медиків прекрасних і одних з кращих в світі, нічого немає. Ось і вся медична реформа “, – підкреслив президент.