Зустріч в Харкові президентів України і Польщі – Петра Порошенка і Анджея Дуди – відбулася на тлі погіршення українсько-польських відносин через історичні суперечки.

У сусідній країні не поспішають робити висновки про подолання існуючих проблем та знайденому шляху до примирення, передає Корупція.Інфо.

Так, у Варшаві поїздку Дуди в Україні розцінюють не як стрімкий прорив, а лише як важливий візит у складний момент.


Деякі політичні експерти кажуть, що переговори на вищому рівні не знімають з порядку денного необхідності шукати взаєморозуміння і в політичних елітах, і в суспільстві обох країн.

"Виступи президентів – це була дипломатія з обох сторін. Вона показала, що важливо для одного суспільства, що важливо для другого суспільства … Дуже важливі ці декларації, що ця зустріч була, але прорив – це важка робота, це щоденна робота. Офіційна зустріч для журналістів – це так не відбувається ", – упевнений глава Центру аналізу пропаганди та дезінформації Адам Леленек.

Популярне: “Залучимо і ФБР, і Скотланд-Ярд”: Що ще готує ГПУ для Саакашвілі

При цьому польські ЗМІ пишуть, що метою Дуди було пом'якшити загострені на даний момент двосторонні відносини. При цьому вони підкреслюють, що історична війна між двома країнами погано впливає на клімат в Європі.

"Сусіди назавжди", – резюмують польські журналісти.

Як відомо, під час зустрічі Порошенка з Дудою домовилися активізувати роботу спільної комісії зі спірних історичних питань, яка вже найближчим часом збереться, щоб вирішити гострі питання у відносинах країн. З української сторони комісію буде головувати віце-прем'єр Павло Розенко.

При цьому глави держав також досягли домовленості про скорочення взаємних "чорних списків".

Також за підсумками зустрічі було оголошено про запуск спільного митного контролю.