На думку українського політолога Олександра Коваленка, росіяни можуть наступати, коли у них є артилерія та забезпечений “вогневий вал”. Аналогічно й у обороні. Нині вони не можуть ефективно здійснювати ні того, ні іншого.

І саме зараз вони займаються суїцидальною рефлексією. Стягують на лівому березі артилерію для прикриття інфантильних на правому березі. Але ця історія має як мінімум 2 парадоксальні моменти.

Перший – у росіян мало БК для реалізації “вогневого валу” в обороні.

Другий – стягуючи артилерію вони оголюють Запорізьку локацію та підставляють свої підрозділи під високоточні удари значно більш далекобійних засобів ЗСУ.

Це вже суїцидальний пат не лише правобережного угруповання, а й лівобережного.

Окупанти перекинули деяку частину своїх сил з Нової Каховки до Берислава. Це певні частини, які перебували у резерві.

Херсонський активіст Володимир Молчанов повідомив, що у Новій Каховці наразі зосереджено цілих дві армії резерву. Про це він сказав на ексклюзивному стрімі, який транслював 24 канал.

Так, на лівому березі наразі перебуває до 40 тисяч росіян – у різних локаціях та населених пунктах. Молчанов зауважує, що ту кількість мобілізованих, яку відправляють на фронт, немає де розміщувати.

Боєздатну частину резервів у будь-який доступний спосіб намагаються перекидати на правий берег, щоб затикати дірки. На їхні місця заходять мобілізовані, які не пройшли бойового злагодження – це просто озброєна юрба,
– зазначив він.

Примітно, що ті, які йдуть геть, розграбовують місця розташування, не думаючи про долю своїх “побратимів”, які прийдуть на їхнє місце. До прикладу, в Олешках вони “обчистили” газову котельню 4 школи. Тому мобілізованим, які туди потраплять, взимку буде непереливки.

Навіть якщо у Новій Каховці стало менше військових, говорить активіст, це означає, що їх просто перекинули на Берислав. Зараз у Борозенському і Миловому росіян більше, ніж місцевих жителів. Вони загнали людей по підвалах і стріляють за спроби будь-яких рухів.

Усі ці авральні заходи з боку Росії лише відтерміновують кінець окупантів. У них немає сталої оборони та достатньої кількості сіл, де можна було б закріпитися та створити вузли оборони. З дорогами так само не склалося, буде суцільна багнюка,– акцентує Володимир Молчанов.

“Те, що ЗСУ візьмуть до листопада, буде безперечним звільненням. Росіяни не зможуть ні контратакувати, ні здійснювати нормальне постачання військових в опорних пунктах”, – переконаний активіст.

Як наголошує Молчанов, з проблемою багнюки зіштовхнуться й наші захисники. “Тут потрібно думати, як захопити якомога більше доріг з твердим покриттям. Наприклад, така дорога йде від Давидового Броду до лівого Берега навпроти Снігурівки, де підірвані мости, вона йде вздовж Інгульця”, – пояснив він.

Активіст з Херсона запевняє, що на лівому березі росіяни абсолютно приречені. Втім, на правобережжі на них чекає така сама доля.

Коли по їхній переправі почне гатити українська артилерія, вони зрозуміють усе те нещастя, з яким вони народилися для того, щоб померти на правому березі. Бо втекти вже не вийде, буде холодна вода,– підсумував Молчанов.

На думку експерта Українського інституту політики Микити Трачука, ситуація зараз у нас є досить складною. І навряд чи в найближчому майбутньому стане легше. Проте кувати перемогу можемо лише ми самі. І треба продовжувати.

“Безумовно, головною фронтовою перемогою на даний момент (і взагалі топ-темою вже другий день) є удар по Кримському мосту. Офіційно Україна цей удар не визнавала, хоча ті ж радники Офісу президента (Подоляк, Арестович) робили певні натяки. Якщо це справді справа рук наших спеців – це велика перемога України. Насамперед – репутаційна, символічна. Напевно, Кремль в сказі від того, що трапилося. Це саме символічне “втирання носа” Путіну, причому наступної доби після його дня народження. Враховуючи все це, чекаю, на жаль, збільшення кількості російських ударів як помста за те, що сталося. Цілком припускаю, що будуть активніше бити по житлових будинках, критичній інфраструктурі тощо. Подивіться хоча б на сьогоднішні чергові варварські удари по Запоріжжю. У принципі це все, що можуть росіяни”, – зазначає експерт.