Як заявив командир роти 92 ОМБр Юрій Федоренко, на лінії зіткнення на Сватівському напрямку зараз гаряче. Справа в тому, що окупанти почали здійснювати ударно-штурмові дії на лінії зіткнення на Сватівському напрямку. Однак нашим воїнам вдалося передбачити наміри противника та завдати йому потужного удару.

За його словами, наші воїни просунулися вперед на більш ніж 300 метрів та зайняли вигідніші рубежі.

Федоренко зазначив, що російські окупанти накопичили сили та засоби на Сватівському напрямку. Зокрема, противник підтягнув так звані штурмові загони “Шторм Z”.

Командуванню 92 механізованої бригади вдалося наміри противника визначити заздалегідь, тому певна кількість особового складу противника та техніки були знищені в районах зосередження,– сказав боєць ЗСУ 24 каналу.

Він наголосив, що артилеристи віртуозно відпрацювали, практично змусивши ворожі гармати замовчати. Нашій піхоті вдалося відбити навалу та здійснити контрударні дії, внаслідок чого вдалося покращити становище на деяких напрямках.

Так, наші воїни просунулися вперед на більш ніж 300 метрів, деокупувавши зазначену територію, та зайняли вигідніші рубежі для подальших оборонних та можливих ударно-штурмових дій.

Воїн ЗСУ розповів, що загони “Шторм Z” – це особи, які позбавлені волі на території Росії та воюють під керівництвом окупаційних військ, але по суті є представниками приватної військової компанії. Основною їхньою функцією є здійснення ударно-штурмових дій, водночас щодо них достатньо потужно діє система примусу.

Тобто їм не дають можливості відступати, їх просто розстрілюють,– пояснив Федоренко.

Якщо ж ці вояки поранені, то, додав він, зазвичай їх ніхто не евакуює. Поза тим, з цими ударно-штурмовими групами також йдуть так звані спостерігачі – ті, що відстежують, куди рухаються групи. Якщо ці окупанти прямують не в тому напрямку, то їх просто ліквідують.

Директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов називає головним підсумком тижня підготовку до остаточного рішення щодо українського наступу на лінії фронту.

“Раніше було багато заяв, у тому числі тих, що суперечать одна одній, щодо можливості даного наступу, необхідності додаткової військової допомоги з боку західних військових союзників. Але до кінця тижня, судячи з інтерв’ю президента Зеленського низці авторитетних західних видань, а також заяв західних політиків, рішення про наступ ухвалене. І під час одного із нещодавніх засідань Ставки верховного головнокомандувача цей момент також озвучувався. Точну дату не буде оприлюднено. Це – закрита інформація зі зрозумілих причин. Думаю, наступного тижня очікується більше активних наступальних дій ЗСУ по всій лінії фронту”, – зазначає експерт виданню Коментарі.

На його думку, тиждень, що минає, цікавий і тим, що після низки масованих ракетних атак з боку Росії, Україна перейшла до не менш активного стримування наступальних можливостей країни-агресора. Ще важлива, на його думку, подія останнього часу – принципове рішення Заходу про постачання Україні винищувачів F-16. Цього тижня воно набуло ще більш реальних контурів під час візиту президента Зеленського до Молдови на саміт Європейської політичної спільноти, де він акцентував увагу на питанні посилення нас ППО та авіацією.

“Навіть якщо ми не отримаємо F-16 найближчим часом – для застосування їх безпосередньо на театрі воєнних дій, ми їх точно отримаємо у найближчому майбутньому. Що необхідно для зміцнення наших оборонних та наступальних можливостей, – пояснює експерт. – У цей же ряд можна поставити заяву держсекретаря США Ентоні Блінкена про те, що Штати та інші військові союзники України зроблять все, щоб створити в нашій країні найсучаснішу, боєздатну армію – з авіаційними платформами четвертого та п’ятого покоління, із сучасною інтегрованою системою ППО. Отже, цей тиждень цікавий як з точки зору театру військових дій, що прийшов у більший рух, з усе більшим його перенесенням на територію РФ, так і з точки зору глобальних військово-дипломатичних рішень, які покликані в майбутньому забезпечувати Україні потенціал, необхідний для довгострокового стримування Росії. у Східній Європі”.