Президент України Володимир Зеленський сьогодні, 4 квітня, особисто відвідав зруйновану російськими окупантами місто Буча біля Києва, де виявлено свідчення масових вбивств мирних жителів.

Він оглянув дорогу зі знищеною російською технікою та поспілкувався з місцевими жителями. Зеленський заявив, що Росія скоїла військові злочини та геноцид в Україні.

На питання кореспондента, чи вважає він все ще можливим обговорювати мир з Росією, він сказав, що так.

“Так, бо Україна має отримати мир. Ми у Європі 21 століття. Ми продовжимо дипломатичні та військові зусилля”, – передає російська служба ВВС.

Нагадаємо,1 квітня Бучу звільнили від російських окупантів. Міський голова Бучі Київської області Анатолій Федорук заявив, що 31 березня місто було звільнено від російських окупантів.

Після звільнення передмість Київщини від росіян стало відомо про звірства окупантів.

Міський голова Бучі повідомив, що у місті є братські могили, де поховали майже 300 людей, по вулицях лежать десятки трупів.

Радник глави ОП повідомив, що у багатьох розстріляних окупантами жертв зав’язані руки. Йдеться про беззбройних чоловіків, яких вбили росіяни.

“На вулицях лежать тіла людей із зв’язаними руками, що були застрілені російськими солдатами. Ці люди не були військовими. Вони не мали зброї. Вони не представляли загрози. Скільки ще таких випадків відбувається прямо зараз на окупованих територіях?”.

Подоляк додав, що Україна не просить воювати замість неї із Росією, але Україні потрібна зброя для захисту.

Станом на ранок 4 квітня у Бучі поховали 330-340 вбитих росіянами цивільних.

Президент України Володимир Зеленський записав звернення за підсумками 39-го дня війни. Він звернувся до світових політиків та керівництва РФ і її мешканців після того, як на звільненій від ворога території виявили десятки сотень закатованих росіянами мирних мешканців.

У ньому, зокрема, український президент запросив колишню канцлерку Німеччини Ангелу Меркель та експрезидента Франції Ніколя Саркозі відвідати сплюндроване російськими військами місто Бучу на Київщині.

“Я запрошую пані Меркель і пана Саркозі відвідати Бучу й побачити, до чого за 14 років призвела політика поступок Росії. Побачити на власні очі закатованих українців і українок. Хочу, щоб мене зрозуміли правильно”, – сказав він.

Глава держави наголосив: Україна не звинувачує Захід.

“Ми не звинувачуємо нікого, крім конкретних російських військових, які скоїли це проти наших людей. Окрім ще тих, хто віддавав їм накази. Але ми маємо право говорити про нерішучість”, – зазначив Володимир Зеленський.

Натомість, колишня канцлерка Німеччини Ангела Меркель вважає правильним своє рішення не приймати Україну до НАТО у 2008 році, незважаючи на критику з боку президента України Володимира Зеленського.

Про це заявила в понеділок речниця Меркель на запит агентства DPA.

“Федеральний канцлер доктор Ангела Меркель підтримує свої рішення у зв’язку з самітом НАТО 2008 року в Бухаресті”, – сказала речниця.

Водночас, Меркель підтримала міжнародні зусилля щодо припинення російської загарбницької війни в Україні, але не стала реагувати на запрошення приїхати в Бучу.

“З огляду на звірства, які стають помітними в Бучі та інших місцях України, усі зусилля федерального уряду та міжнародної спільноти бути на боці України та покласти край варварству та війні Росії проти України мають повну підтримку колишньої канцлерки”, – додала речниця.