Саулі Нііністьо, президент Фінляндії, звернувся до владіміра путіна з проханням негайно припинити воєнні дії в Україні, гарантувати безпечну евакуацію цивільних осіб, а також дозволити українським волонтерам завезти у міста гуманітарну допомогу.

У розмові, присвяченій виключно війні в Україні, президент Нііністьо наголосив на катастрофі й глибоких людських стражданнях в Україні, що також дуже впливає громадську думку на Заході, – йдеться в пресрелізі на сайті глави держави. 

Також Саулі Нііністьо порушив тему безпеки українських ядерних об’єктів, йдеться у заяві канцелярії президента, поширеної Гельсінкі у п’ятницю. Президент Фінляндії поспілкувався й із президентом України Володимиром Зеленським. Перед тим, як зателефонувати Путіну, фінський лідер обговорив главою України перспективи мирних перемовин. 

Президент Нііністьо розповів про розмову з президентом України Володимиром Зеленським, яка відбулася раніше того самого дня, і ще раз згадав про готовність президента Зеленського поговорити безпосередньо з президентом Путіним, – зазначає керівництво Фінляндії.

Саулі Нііністьо зауважив, що європейські країни мають зупинити цю війну разом з Україною. Потрібно вирішити гуманітарну катастрофу, спричинену Росією. Володимир Зеленський подякував фінському лідеру за підтримку України в боротьбі з агресором.

Нагадаємо, що росія  постійно зриває відкриття гуманітарних коридорів евакуації цивільного населення. 7 березня було порушено режим тиші довкола оточених міст у Київській, Харківській, Донецькій та Херсонській областях. Про це йдеться у заяві МЗС України.

Російські окупаційні війська продовжують завдавати ракетно-бомбових ударів по Києву, Маріуполі, Волноваху, Сумам, Миколаєву, Харкову та іншим населеним пунктам, що унеможливлює безпечний виїзд громадян.

Ми також вважаємо неприйнятними спроби Москви змусити громадянське населення з оточених міст виїхати на територію РФ і Білорусі з огляду на високу ймовірність провокацій, зокрема взяття евакуйованих людей у заручники або використання їх російською армією як живих щитів, – заявили в МЗС.

Ірина Верещук зауважила, що уряд активно розробляє нові маршрути гуманітарних коридорів і не полишає спроб допомогти мирному населенню. До проведення евакуації залучена міжнародна організація “Червоний хрест”.