Президент України продовжив звертатися до світових лідерів. Після звернення до влади Австралії Володимир Зеленський в онлайн-режимі виступив перед парламентарями та урядовцями Королівства Нідерланди.

Зеленський нагадав, що Друга світова війна так само починалася із трагедії однієї країни, а вже потім були «трагедія Роттердаму, бомбардування Лондона».

У своєму виступі президент України торкнувся теми світової реакції на російсько-українську війну: «Люди починають звикати, світ адаптувався до війни – і пропускає новини про неї, звикаючи до інформації про нові ракетні удари, нові бомбардування українських міст».

Він заявив, що вже 36 днів Україна та українці віч-на-віч проти армії, яку назвали однією з найсильніших у світі.

Росія готувалася проти нас, проти свободи десятки років. Вони накопичували смертельні ресурси стільки, скільки кожна європейська країна може витратити на життя. І наразі ці російські ресурси працюють на повну. Як би страшно це не звучало, але люди вже починають звикати, – заявив Зеленський.

За його словами, люди вже починають адаптуватися та пропускати через себе все, що чують про війну, до бомбардувань, до оновлених списків загиблих.

“Щоденні повідомлення про кількість знищених будинків, обстріляних міст, громад вже не викликають емоцій. Для багатьох інших війна в Україні стає рутиною. На жаль. Але це правда – рутиною. Але не для тих, чиє життя під загрозою щохвилини. Наприклад, мешканці нашого міста Маріуполь, які вже понад три тижні у повній блокаді. Без всього: їжі, води, ліків зв’язку та електроенергії”. – розповів президент

Президент України згадав, як рашисти викрадають, вивозять дітей із тимчасово захоплених українських населених пунктів, порівнявши їхні дії зі звірствами нацистів під час Другої світової війни. Зеленський зазначив, що для України питання визволення цих дітей є справді страшними, «а для декого це – рутина, на яку не варто навіть звертати увагу».

«Ми зараз знаходимося у такому моменті, коли потрібно діяти ще швидше, ще потужніше, ніж протягом першого місяця війни», – наголосив Верховний головнокомандувач.

Володимир Зеленський визнав факт зґвалтувань українських жінок російськими окупантами, нагадав також про розграбування українських осель у тимчасово захоплених містах і селах.

Верховний головнокомандувач Збройних сил подякував нідерландській владі за допомогу, але наголосив, що Україні потрібні не тільки «Стінгери» чи «Панцерфаусти», а й зброя перемоги, за допомогою якої наші війська зможуть деблокувати українські міста, оточені та захоплені рашистами, зможуть вигнати окупантів з української землі.

Нагадаємо, що Володимир Зеленський майже кожного дня звертається до парламентів та урядів країн світу.