Очікувана весняна контрнаступальна операція українських військ орієнтовно розпочнеться не раніше 5-7 травня. 

Про це військовий експерт Роман Світан заявив в інтерв’ю одному із українських ЗМІ. 

“ Ще рано, кілька днів дощі йтимуться, потім підсихатимуть. Тяжкої техніки, переданої нам (Україні) нашими партнерами, дуже складно йти тим брудом, який зараз є. Підсихатиме (ґрунт) як мінімум тиждень після закінчення дощів. Дощі серйозні, грунт насичений водою, і рухатися практично неможливо. Більш-менш ще можна рухатись у лісових районах або дорогами з твердим покриттям. Але здійснювати широкомасштабні дії поки що зарано. Не раніше кінця наступного тижня, орієнтовно 5-7 травня, може початися рухатися важка техніка. А далі, залежно від готовності штабів, прийняття рішень та розгортання військ, їхнього виходу на задані рубежі, буде ухвалено рішення про початок наступальних дій. Не раніше 5-7 травня”, – сказав Світан.  

В той же час росіяни бояться українського контрнаступу як вогню. Ватажок ПВК “Вагнера” Євгєній Пригожин уже панікує через початок контрнаступальних дій на тлі проблем вагнерівців у Бахмуті. 

Впродовж тривалого часу російські військові не можуть захопити Бахмут. Зараз вони виправдовують це “поганими погодними умовами”. Про це одному із українських ЗМІ розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко. 
 
Останніми днями засновник ПВК “Вагнера” Євгєній Пригожин все більше істерить через український контрнаступ. Він заявляє, що ЗСУ, начебто, розпочнуть контрнаступальну операцію на початку травня після того, як будуть сприятливі погодні умови. 

Погодні умови й справді впливають на майбутній контрнаступ. Але Пригожин користується не дуже перевіреними даними. Зараз він більше демонструє ті проблеми, які в них виникають не лише в місті, а й навколо, – зазначив Олександр Коваленко. 

За його словами, Бахмут – це лакмусовий папірець, який демонструє загальні проблеми російських окупантів в Україні. Але якщо говорити про саме цю ділянку фронту, то там у вагнерівців проблеми з флангами. Вони були вимушені частину своїх сил та засобів передислокувати з флангів в саме місто, аби підсилити там штурмові дії. 

“Їм не вистачає ресурсу, не дивлячись навіть на те, що на сьогодні Бахмут – це зосередження найбільшої кількості сил та засобів російських військ по всій зоні бойових дій”, – підкреслив військово-політичний оглядач. 

Вагнерівці не можуть досягти результату в Бахмуті вже тривалий час, а зараз Пригожин виправдовує все погодними умовами чи послабленням власних флангів через внутрішню конфронтацію силових структур. 

Вони таким чином з одного боку намагаються виправдати свої невдачі, а з іншого – викривають свою нездатність проведення масштабніших наступальних дій, – наголосив Коваленко. 

Він додав, що у випадку, якщо справді в районі Бахмута відбудеться навіть не контрнаступ, а просто системність контратак, то це докорінно може змінити ситуацію в місті та не тільки. Усе через те, що в росіян зараз гіпертрофована кількість сил та засобів, але відсутня тактична раціональність їхнього використання. 

Додамо, що нещодавно командувач східним угрупуванням військ генерал-полковник Олександр Сирський розповів про те, що відбувається в найгарячішій точці на фронті. За його словами, ситуація в Бахмуті залишається складною, але контрольованою. Ворог перейшов до так званої “сирійської” тактики випаленої землі, знищуючи вогнем будівлі та позиції. 

Генерал-полковник відзначив, що через потужну оборону українських військових росіяни змушені були змінювати склад своєї наступальної групи. 

“Наші мужні воїни своїми діями виснажили вагнерівців, тому ворог змушений зараз залучати до боїв за Бахмут спецпризначенців та десантно-штурмові підрозділи. Бої мають жорсткий характер з обох боків. Оборона Бахмута триває. Ситуація складна, але контрольована”, – додав Сирський.