____3897_615x462

Долю звинувачуваних у організації масових заворушень "свободівців" віддали в руки скандальної судді Печерського суду Світлани Волкової, що має потішити Швайку та Сиротюка

Здається екс-міністру аграрної політики "свободівцю" Ігорю Швайці та його однопартійцю Юрію Сиротюку добряче пощастило. Їхню кримінальну справу розглядатиме досить відома в Україні особа – суддя Печерського районного суду Світлана Волкова. Як відомо, в нашій країні справи між суддями розподіляються випадково, за допомогою спеціальної комп'ютерної програми. Тож Швайка та Сиротюк мусять дякувати долі (якщо, звісно, програмою не керував якийсь зловісний хакер) та українській судовій системі, яка дозволяє служителям Феміди, що повністю дискредитували себе, працювати, наче нічого не сталося.

Якщо раптом хтось забув, нагадаю – близько року тому саме суддя Волкова звільнила з-під варти підозрюваного у розстрілі людей на Майдані командира роти "Беркуту" Дмитра Садовника. Ну, не те, щоб зовсім звільнила, а відправила під "частковий домашній арешт". Садовник, як і годиться справжньому кримінальнику, не став ризикувати, законослухняно сидячи вдома, а чкурнув за кордон. Шокована українська громадськість, звісно, здійняла гучний скандал, і проти білявки у мантії порушили кримінальну справу за статтею "Винесення заздалегідь неправосудного рішення". Здавалося б усій кар'єрі Волкової мав би після цього прийти повний і остаточний кінець. Але пані суддя оскаржила рішення про своє відсторонення від виконання обов'язків в іншому суді – Вищому адміністративному, який виявив цехову солідарність і дозволив Волковій працювати і далі, попри розслідування справи проти неї.

Тут варто нагадати, що звільнення Садовника – це аж ніяк не єдиний гріх судді-білявки. Ще 2007 року вона була звільнена з посади з формулюванням "за порушення присяги судді". Знову ж таки це мало б означати кінець суддівської кар'єри, але пані Волкова успішно поновилася на посаді, мабуть не без допомоги колег.

Але повернімося до долі "свободівців". Для них призначення Волкової – це подарунок долі, бо будь-яке рішення по їхній справі, вони зможуть використати на свою користь.

Припустимо, що Волкова запроторила Швайку та Сиротюка за грати. В такому випадку ситуація виглядатиме наступним чином: суддя, яка відпустила вбивцю "Небесної сотні", посадила героїв Майдану. Що це, як не замовлення злочинної влади, яка зрадила ідеали Майдану і зливає країну Путіну? Просто ідеальна ілюстрація для нинішньої свободівської "опозиційної" риторики. На чиєму боці будуть симпатії населення можна зайве не наголошувати.

Якщо ж, як і Садовника, "свободівців" залишать на волі, що само по собі уже перемога, Швайка і Сиротюк на імовірні закиди, мовляв, купили свідомо продажну суддю, відповідатимуть, що суддя таки і справді продажна, як і вся влада, але розглядала їхню справу, перебуваючи на міцному гачку у влади, і мусила б старанно виконувати усі накази Банкової. Але навіть під загрозою самій опинитися на нарах продажна суддя так і не знайшла навіть формальної причини саджати націоналістів, що доводить абсолютну незаплямованість і виключну моральну чистоту борців з "режимом Порошенка".