Вкрадене в України зерно повезли до Криму товарними поїздами.

Про це повідомив російським пропагандистським ЗМІ так званий “глава військово-цивільної адміністрації Запорізької області”, колаборант Євгеній Балицький.

“З гордістю та радістю повідомляю про те, що… у напрямку Криму пішли перші вагони, залізничні вагони, 11 вагонів пішли із зерном із мелітопольського елеватора”, – сказав Балицький.

Він також заявив, що окупаційна влада збільшуватиме постачання. Балицький згадав про вивезення зерна “сотнями тисяч” вагонів.

Перед публікою колаборант пообіцяв, що в майбутньому фермери зможуть отримати гроші за це зерно. Але оскільки виплати не відбулися, то продукція де-факто вкрадена.

Зазначимо, що Росіяни вже не приховують, що вивозять українське зерно.

У Міністерстві аграрної політики та продовольства підрахували, що з початку повномасштабного вторгнення Росія вкрала та вивезла з тимчасово окупованих територій вже 500 тисяч тонн української пшениці.

З Харківщини, Донеччини та Луганщини зерно везуть безпосередньо до Росії, а от із Запоріжжя та Херсонщини врожай вивозять до Криму. Звідти його намагаються відправити до інших країн кораблями та продати.

Також Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Financial Times розповів, що Росія намагалася продати вкрадене українське зерно іншим державам. Та Київ вчасно втрутився і попередив інші держави про наслідки за купівлю краденого українського зерна.

«Росія вкрала деякий обсяг нашого зерна й повезла на кораблях. Вони заходили в деякі держави, які були готові їх прийняти. Ми спіймали цю інформацію і маршрут та попередили держави, що будемо об’єднувати Захід і через це буде запроваджено санкції і проти вас. Тоді деякі держави дійсно злякалися», – повідомив глава держави.

Зеленський наголосив на самому «злочині», що “хтось хоче на цьому заробляти”. Він підкреслив, що санкції повинні не тільки впроваджуватися, але й контролюватися.

Цікавим є факт, що Супутникові знімки компанії Maxar Technologies вчергове зафіксували завантаження українського зерна на російські судна в порту Севастополь в анексованому Росією Криму.

Про це повідомляє CNN.

Зазначається, що на нових знімках, датованих 19 і 21 травня, зафіксовано судна «Матрос Позынич» і «Матрос Кошка», пришвартовані біля споруд, схожих на зернове сховище, і зерно, що сиплеться зі стрічки у відкритий трюм.