Уряд вирішив перевірити всіх забудовників на предмет сплати податків і дотримання норм трудового законодавства.

Під пильне око контролерів потраплять сотні будівельних компаній. Як розповіли в Державній фіскальної службі, тільки серед підприємств будівельної галузі з обсягами поставок товарів і послуг понад 10 млн грн., Майже 800 підприємств виплачують зарплату на рівні мінімальної або того менше. І це поки лише попередні дані відомства.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Самі будівельники відразу запідозрили недобре. Дрібні забудовники хвилюються, що основний удар припаде саме на них, тоді як 10-15 найбільших компаній відбудуться легким переляком.

Тим часом, приховувати є що навіть великим гравцям: офіси оформляються на «ліві» компанії, зарплати лише частково «білі», центральний офіс (управління) часто знаходиться за адресою, який не збігається з юридичними. Сюди ж можна додати покупців, які розраховуються із забудовником «кешом» і відсутність дозвільної документації на об’єкти, що будуються проекти. Це не кажучи вже про підставних керівників.

Експерти припускають, що дане рішення не кращим чином вплине на кінцевого споживача, оскільки під час перевірок ряд компаній будуть змушені призупинити роботу на будівельних майданчиках.

«Будь-яка перевірка – це простий, це тимчасове припинення діяльності. Крім іншого, інформація про перевірку, як це не раз уже траплялося, викликає нездорові напади паніки у покупців», – підкреслив начальник відділу продажів одного з забудовників.

На думку експертів, через перевірки здача будинку може зрушити мінімум на 1,5-2 місяці. І це якщо не буде виявлено ніяких проблем. А більш тривалі розгляди загрожують заморожуванням діяльності компанії, коли тисячі покупців залишаться без квартир, через неможливість забудовника закінчити свої об’єкти.