Сьогодні мав дуже приємну зустріч з однодумцями – новою командою Укроборонпрому. Це – команда реформаторів, яку давно знаю і поважаю, в яку вірю і результати роботи якої бачу в Україні зараз, зазначив Саакашвілі на своїй сторінці у Фейбук.

Подаємо його слова в оригіналі:

Це дуже світлі люди, які завзято та з блиском в очах розповідають про реформу і власні, доволі амбітні плани трансформувати оборонного монстра.

Мені в деталях розповіли про те, що вже зроблено новою командою, в чому полягає суть реформи, чому “Карфаген має бути зруйновано” і що для цього потрібно.

Вважаю, що трансформація такого громіздкого і стратегічного об’єднання підприємств має стати пріоритетом для Нацради реформ при Президенті. Тому я буду рекомендувати Нацраді розглянути стратегію трансформації Укроборонпрому на найближчому засіданні та підтримати її.

Укроборонпром забезпечує зброєю українську армію, я вірю, що в результаті реформи військові нарешті зможуть отримувати якісну вітчизняну техніку для війни з Росією, не гіршу за іноземні аналоги.

Сильні оборонні підприємства – те, що стримує російську агресію, і розпочата в Укроборонпромі реформа посилює вітчизняний оборонний сектор, а також позитивно вплине на всю важку промисловість, для якої зараз настали складні часи. Тому я всіляко підтримую ідеї, закладені в трансформацію Концерну у потужні державні компанії за галузевим принципом, і вважаю, що Нацрада реформ може прискорити процес перетворення, щоб перші державні оборонні компанії нового зразка з’явилися в Україні вже в цьому році.

Українці ж в коментарях просять Саакашвілі допомогти розібратись у справах зі Свинарчуком.

Адже як відомо, колишній заступник секретаря Ради нацбезпеки і оборони і бізнес-партнер президента Олег Гладковський особисто щонайменше один раз отримував “відкат” з розкрадання в оборонному комплексі.

Про це йшлося в розслідуванні “Bihus.info”.

За даними журналістів, наприкінці 2016 – на початку 2017 років “Укроборонпром” закупив російські деталі для літаків АН-26, переплативши у 5 разів. Вони коштували Україні 14,38 млн грн, хоча з Москви вилітали за 2,3 мільйони.

При цьому 80% авансу розділили між собою ймовірні учасники схеми.

Як свідчить їхнє листування, 30 тисяч доларів отримав Олег Гладковський, 10 тисяч – нинішній директор “Укроборонпрому” Павло Букін.

Окрім того, там є і інші епізоди, за які Свинарчук вже був затриманий. Наразі ведеться слідство, українці переконані, що якби голової Прокуратури чи ДБР, був Сакварелідзе – справа вже була б закритою а винні сиділи.