Усе таємне колись стає явним. Юрій Луценко не просто врятував Юрія Бойка від тюрми. Зараз він став частиною кампанії його піару, а робить це на телеканалі Петра Порошенка. Повідомляє екс-нардеп Сергій Лещенко у програмі “Чесна політика” на 24 каналі.

Вони декларують різні ідеологічні принципи, якщо до цих людей взагалі можна застосовувати цей критерій. Луценко і Порошенко люблять розповідати казки про свою європейську інтеграцію, про рішучу боротьбу з режимом Віктора Януковича, про покарання корупціонерів.

Водночас корупційний шлейф тягнеться за Бойком вже не одне десятиліття.

Поєднує цих людей те, що вони є представниками старої продажної політичної псевдоеліти, які роками і десятиліттями засідають в парламенті, сваряться на трибуні та цілуються в кулуарах.

Вони імітують боротьбу один з одним, а потім ділять гроші зі схем заробітку. Вони рятують один одного від сповзання на політичне кладовище.

Саме цим можна було б пояснити появу Бойка на ток-шоу Луценка, яке він тепер веде на “5 каналі”, що належить Петру Порошенку.

Тут доречно нагадати, що 3,5 роки керівництва Генпрокуратурою Юрій Луценко повністю реабілітував Бойка. Він злив в унітаз подання на арешт Бойка у справі скрапленого газу Сергія Курченка, яке підготували прокурори в часи Віктора Шокіна.

Це перший епізод, за яким Бойко міг сісти надовго.

Подання до Верховної Ради про зняття депутатської недоторканості, затримання та арешту Юрія Бойка було написано ще в липні 2015 року старшим прокурором Адріаном Лупу, який викрив Бойка як “учасника злочинної організації Сергія Курченка”.

Однак тоді Шокін заблокував документ у нетрях прокуратури та тримав під сукном до останнього дня перебування на посаді.

Проте добрі люди передали мені копію подання. І прямо в день призначення Луценка на посаду генпрокурора копію подання я спрямував поштою на ім’я нового генпрокурора, адже Луценко прямо на трибуні обіцяв “покарати банду Януковича”.

Коли Луценко публічно вдав, що не розуміє, про що мовиться, я передав йому цей документ на Бойка, де вимагався лише його підпис, прямо на трибуні парламенту, коли він звітував перед депутатами.

Однак єдине, що сталося – я отримав відповідь, що Бойка перевели у статус свідка. Фактично – вивели з-під удару. Лист підписав військовий прокурор Анатолій Матіос, до відання якого передали це провадження.

Сама схема, розслідування якої мало завершитися поданням на Бойка, була простою – як і все, що вигадував Курченко.

Скраплений газ українського видобутку за заниженою вартістю викуповувався його фіктивними підприємствами начебто для потреб населення. Далі він насправді продавався комерційним фірмам за ринковими цінами.

Щоб схема запрацювала, Курченко створив 12 фіктивних підприємств та “злочинну організацію”, як це кваліфікували слідчі.

У поданні, яке так і не підписав Луценко, було написано: “Перебуваючи на посаді міністра палива та енергетики, а надалі віцепрем’єр-міністра, Бойко всупереч інтересам держави використав надані йому повноваження та, ставши учасником підконтрольної Курченку злочинної організації, вчинив умисний злочин проти власності.

Ще одна цитата з подання: “Внаслідок спільних злочинних дій Бойка та членів злочинної організації Курченка вчинено незаконне заволодіння майном – скрапленим газом за заниженими цінами, різниця яких з реальною ринковою вартістю відповідних обсягів склала 5,7 мільярда гривень”.

Друга справа Бойка, яку розвалив Луценко

Вона стосувалася якраз його вишок, які у 2011 році були закуплені з переплатою 300 – 400 мільйонів доларів.

У справі “вишок Бойка” генпрокурор Луценко заявив, що насправді це були “вишки Кацуб”, маючи на увазі 2 братів, які по черзі працювали заступниками голови правління НАК “Нафтогаз України”.

Це була жалюгідна спроба заховати кінці у воду, яку виконав Луценко.

Повна деградація генпрокурора Луценка при очевидних доказах проти Бойка може мати єдине пояснення – дуже були потрібні гроші.

Особливий цинізм ще в тому, що Бойко є породженням клану Фірташа, який перебуває у Австрії вже 7 років, ховаючись там від екстрадиції до США, де йому загрожують 50 років у тюрмі за корупцію.

Ці двоє – і Луценко, і Фірташ – були спільниками адвоката Дональда Трампа – Руді Джуліані. Він брав у цих двох українців різноманітні документи і намагався шантажувати ними Джо Байдена та Володимира Зеленського.

Тому, можливо, Юрію Луценку ще недовго доведеться вести програму на каналі Петра Порошенка. Йому можуть висунути обвинувачення в Америці за незаконні дії, після чого в житті почнеться по-справжньому чорна смуга. Не перемикайте.