Служба безпеки зібрала доказову базу на ще одного зрадника, який працював на фсб та російську приватну військову компанію «Вагнер».

Суд визнав жителя Вовчанська винним за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Про це “Думці” повідомив речник Управління СБУ в Харківській області Владислав Абдула.

У вересні 2022 року під час стабілізаційних заходів у звільненому Вовчанську на Харківщині був затриманий 45-річний місцевий кримінальник на прізвисько «Чиж».

Як повідомили в СБУ, після тимчасового захоплення міста він добровільно пішов на співпрацю з представником фсб та командиром підрозділу «вагнерівців». Кожен із них ставив зраднику різні завдання.

Відомо, за вказівкою російської спецслужби зловмисник мав очолити Вовчанський район.

Індивідуум під прізвиськом “Чиж” організував незаконний збір підписів місцевих мешканців з метою вимагати відставки поточного міського голови. Ці дії були замасковані під розподіл “гуманітарної допомоги” від Російської Федерації.

Далі, зрадник підняв російський прапор на флагштоку в центрі міста.

За даними відомства, “Чиж” брав участь у викраденні представників Вовчанської територіальної громади.

Крім того, за дорученням “вагнерівця”, зрадник вимагав гроші від місцевих фермерів за “використання землі”. Він стягував до 50 доларів за гектар. З цієї суми 20 доларів вимагалися за право сіяти і обробляти землю, а 30 доларів – за можливість збирати врожай. У разі відмови, він загрожував не тільки блокуванням господарської діяльності, але й фізичним насильством.

Таким чином протягом березня «Чиж» відібрав у фермерів та передав окупантам майже 10 млн грн.