Про це заявив Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю CBS.
«Зараз нас цікавлять реальні гарантії. Можливо, п’ять країн-гарантів, можливо, навіть три … будуть задіяні для захисту України. Тоді ми зможемо сісти за стіл переговорів із росією і тільки тоді буде зрозуміло, про що цей діалог із росією», – сказав глава держави.
За його словами, гарантії безпеки мають надати держави, які підтримують Україну. І в разі агресії проти України умови безпеки «мають бути узгоджені між цими державами-гарантами», додав Президент.
Як зазначив Зеленський, Україна матиме без’ядерний позаблоковий, нейтральний статус, але водночас набуде членства в Європейському Союзі.
Він також підкреслив, що це мають бути «юридичні потужні гарантії», «з описом зброї, людського фактора, санкційної політики та превентивного типу відповіді». За словами Президента, санкції – це важливо, але вони не можуть зупинити агресію.
«Якщо завтра знову розпочнеться війна, а будуть запроваджені лише санкції, то це ні про що», – підкреслив він.
На сьогодні, за словами Зеленського такі гарантії «ми поки що ні від кого не отримали, і ми повинні їх отримати».
«Я хотів би подякувати Сполученим Штатам та адміністрації (президента) Байдена, їхній двопартійній підтримці в усьому, що вони роблять для нас. Проте Сполучені Штати не надали нам гарантій безпеки», – заявив Зеленський.
Водночас він підкреслив, що США є стратегічним партнером України.
«Сполучені Штати – наш стратегічний партнер, і вони підтримують нас. Але гарантії безпеки – це коли ви маєте документ, що має юридичну силу», – зазначив Президент України.
Як повідомляв Укрінформ, 29 березня у Стамбулі відбувся очний раунд переговорів між українською та російською делегацією. Українська делегація виступила з низкою пропозицій для припинення війни, серед яких – підписання міжнародного договору про гарантії безпеки України.