Канцлер Німеччини Шольц не відправить Україні зброю.

Німецький канцлер Олаф Шольц заявив, що лише США надають більшу допомогу Україні, аніж Німеччина.

Попри переконливі заяви канцлера Олафа Шольца, постачання німецької зброї для України досі не відбувається, — пише видання.

“В електронному листі обраним політикам безпеки в середу федеральний уряд повідомив, що цього тижня “не було жодних доповнень» до зброї, яка мала б надійти в Україну. У результаті федеральний уряд не показуватиме оновлений список постачань”, – зауважує Der Spiegel.

Зазначимо що військовий експерт Олег Жданов у розмові з російським правозахисником Марком Фейгіним заявив, що канцлер Німеччини Олаф Шольц продовжуватиме політику Ангели Меркель і не відправить Україні обіцяного озброєння для боротьби з російськими окупантами.

На його думку, Шольц докладе усіх зусиль, аби німецьке озброєння не потрапило до України.

“Я думаю, що ми навряд чи отримаємо німецьке постачання. Скоріше всього, це політика самого Шольца. І, можливо, він не може у цьому зізнатися публічно, але приховано він продовжує політику Меркель. Нещодавно видання Bild фактично напряму звинуватило Меркель та Шольца у “відмиванні” російських грошей. Тому, я вважаю, Шольц зробить усе, аби озброєння не потрапило до України. Для нас це буде не смертельно, але болісно. Єдине, що нам прийдеться це озброєння компенсувати за допомогою постачання. Може бути, того самого ленд-лізу або військової допомоги від інших країн Заходу”, – вважає Жданов.

За словами експерта, наразі від Німеччини надходить лише фінансова допомога.

“Крім грошей, зараз більше нічого не надходить. Є трохи гуманітарної допомоги… Німеччина виходить, як відкупляється грошима. Правда, суми там суттєві, проте, іноді нам більш необхідне озброєння. Коли обіцяли “Гепарди” – це ж військове ППО, це те, що нам було вкрай необхідно, тому що російська авіація дуже сильно працює по наших позиціям. Але ні “Гепардів”, ні “Леопардів”, як я їх назвав “німецький зоопарк”, до нас таки й не дійшов”, – сказав експерт.

Раніше повідомлялося, що реактивні системи залпового вогню та системи протиповітряної оборони Iris-T, які канцлер Німеччини Олаф Шольц пообіцяв Україні, можуть бути передані не раніше листопада-грудня.

Про це писало видання Business Insider.

Видання зазначає, що зараз не передбачається, що важке озброєння буде доставлене з Німеччини до України у найближчій перспективі. Тому що за останні два тижні федеральний уряд не постачав до України жодних військових матеріалів.