Українська розвідка вважає, що росія готується у День перемоги 9 травня відкрито оголосити мобілізацію людей на війну проти України.

Про це в інтерв’ю НВ розповів керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов.

«Зараз росрезерв почав звіряти, що насправді є у них в наявності і підраховувати, що вони можуть видати по мобілізаційних нарядах. Це абсолютно необхідний крок перед початком справжньої мобілізації», — каже Буданов.

Він зазначає, що мета окупантів — здобути перемогу до 9 травня, але вони її досягнути не зможуть. При цьому Буданов не розуміє, як російська влада пояснюватиме оголошення мобілізації власному народу, якому до цього казали, що війна йде за планом.

«Я можу робити певні припущення, опираючись на певні факти, що мобілізацію проведуть під призмою того, що росія воює не з Україною, а з англосаксонським світом. Саме в такій парадигмі це буде пояснюватись російському суспільству», — вважає він.

На питання, чи є планом Кремля одержати перемогу на Донбасі до 9 травня, голова ГУР сказав: “Це їхня мета, але не буде цього, не встигають. Жодним чином вони не встигають”.

Наразі росія залучає до війни в Україні контрактників та строковиків, а також проводить приховану мобілізацію резервістів. Проте через значні втрати серед особового складу російсько-окупаційні війська намагаються поповнити сили, «мобілізуючи» населення окупованих територій Донбасу. Загальну мобілізацію у «Л/ДНР» оголосили ще перед початком повномасштабного вторгнення.

Мешканці окупованих Донецька та Луганська скаржаться, що чоловіків призовного віку почали забирати в армію просто з вулиць — їх саджають до автобусів та відправляють у пункти збору військових.

Однак 30 квітня розвідка Міноборони України повідомила, що російсько-окупаційні сили практично вичерпали ресурс для примусової мобілізації людей на окупованих територіях Донбасу. Через це навіть призупинили проходження медогляду для «призовників».