Голова Харківської ОДА Олексій Кучер пропонував, щоб на посаду мера Харкова від партії «Слуга Народу» балотувався один з синів діючого керманича міста Генадія Кернеса.

Як розповів Кучер в інтерв’ю «Гордону», таку конструкцію підтримував міністр МВС Арсен Аваков. Але Генадій Кернес виступив проти цієї пропозиції.

«Це все було предметом дискусії. Але Геннадій Адольфович упертий, тому ми маємо те, що маємо… Якби він був за, то, я думаю, що хтось пішов би з синів», – сказав Кучер підкресливши, що останнє слово лишалось за Президентом.

Також він підтвердив, що проти висування кандидатом в мери Харкова сина Кернеса не був проти навіть керівник МВС Арсен Аваков.

«Наскільки мені відомо, навіть Аваков був за таку конструкцію», – сказав він.

В свою чергу, телеграм канал Легітимний пише:

Наше джерело повідомляє, що мер Харкова Геннадій Кернес перебуває в стабільному «медичному» стані, але виконувати свої обов’язки він не може. Всі рішення приймає його команда, включаючи сина, його «праві руки» пана Терехова і Павла Фукса.

Джерело доповнює, що лікарі не дають добро на повернення Кернеса навіть до кінця листопада-грудня до Харкова. Є ймовірність, що в цьому році мер Харкова в «своє місто» не повернеться. Занадто слабке здоров’я у мера Харкова, йому постійно необхідний догляд і спостереження.

Телеграм канал Политика Страны, щодо цього пише:

Ситуація зі здоров’ям мера Харкова Геннадія Кернеса залишається невизначеною.

По місту ходять чутки про його вкрай важкий стан і фактичну недієздатності.

Їх спростовує мерія, звинувачуючи в провокаціях політичних конкурентів. Але при цьому, відеозвернення Кернеса чи інших доказів його дієздатності не пред’являє.

Що плодить нові чутки.

На даний момент за опитуваннями у Кернеса є всі шанси перемогти вже в першому турі. Але до виборів ще два тижні. І якщо негативні чутки про здоров’я мера не вдасться розвіяти, то важко сказати, хто з яким результатом прийде до фінішу.

Але якщо Кернес і переможе вже в першому турі, то настає другий важливий етап – складання присяги на сесії міськради. І це мер вже повинен зробити особисто.

І якщо до того часу Геннадій Адольфович не зможе приступити до виконання обов’язків, то будуть нові вибори.

А до них реальною владою в Харкові буде нова міськрада, а в.о. мера – секретар міськради. Тому саме за контроль над Радою і розгортається основна боротьба на цих виборах.