У Нур-Султані в результаті ножового поранення помер син Дулата Агаділа – Жанболат Агаділ, передає міської Департамент поліції.

У поліції повідомили, що 10 листопада о 22:56 до них надійшло повідомлення про масову бійку на вулиці Болашак в мікрорайоні Коктал.

“Після приїзду співробітників було встановлено, що стався конфлікт в групі молодих людей, який переріс в бійку. В результаті двоє отримали тілесні ушкодження. Одному з них – 17-річному Ж. Агаділову – були нанесені ножові поранення, від яких він помер після приїзду швидкої допомоги “, – повідомили в департаменті.

Правоохоронці порушили кримінальні справи за статтями 99, частини 2 і 293, частиною 3 Кримінального кодексу.

“В даний час проводяться слідчі дії по встановленню всіх учасників конфлікту. Із затриманими проводяться слідчі дії. За результатами розслідування буде дано правову оцінку діям кожного. Розслідування триває “, – додали в поліції.

Нагадаємо, що в лютому 2020 року Дулат Агаділ помер в СІЗО Нур-Султану. ЗМІ називають Дулата Агаділа активістом, який виступав за дотримання громадянських прав і свобод.

До слова, навесні прокуратура столиці завершила розслідування кримінальної справи за фактом смерті Дулата Агаділа. Слідство представило хронологію подій, що передували його смерті.

“Агаділ був підозрюваним, який, порушивши підписку про невиїзд, ухилявся від органу слідства і був оголошений в розшук. З цих причин суд змінив йому запобіжний захід на арешт. Таким чином, затримання Агаділа і заключення його під варту здійснено співробітниками поліції в рамках вимоги закону про обов’язковість виконання судового рішення. Причини і обставини смерті ретельно досліджені комісією досвідчених судово-медичних експертів і фахівцем – кардіологом вищої категорії. У їх числі були експерти, залучені за клопотанням близьких родичів загиблого “, – йдеться у висновку прокуратури.

“Встановлено, що причиною смерті Агаділа став гострий інфаркт міокарда, що виник через розвиток вираженого спазму коронарних артерій і артеріол, який призвів до порушення згортання крові з підвищеним тромбоутворення і недостатнього кровопостачання лівого шлуночка серця. Експерти не виявили на тілі Агаділа тілесних ушкоджень.

У зв’язку з цим 25 травня кримінальну справу за фактом смерті Агаділа припинено за відсутністю події кримінального правопорушення “, – повідомили в наглядовому відомстві.

Відносно Дулатов Агаду були порушені кримінальні справи за вчинення кримінальних правопорушень, що виявилися в неповазі до суду, образі судді, учасників судового засідання.

За фактом його смерті була призначена перевірка, в тому числі на предмет тортур.

Ряд ЗМІ називає Дулата Агаділа активістом, які виступали за дотримання громадянських прав і свобод.