В окупованому Маріуполі Донецької області восени очікують на тотальну мобілізацію, а коли розпочнеться контрнаступ ЗСУ, російські війська будуть прикриватися мирним населенням.

Саме тому радник мера Маріуполя Петро Андрющенко в Telegram закликав мешканців за змогу виїжджати.

“На осінь окупаційна влада планує розпочати офіційну мобілізацію в Маріуполі. Усіх без виключення. І це не українська мобілізація, де потрібен досвід і військова спеціальність. Тут потрібне гарматне м’ясо. Тому біжіть, поки є час”, – звернувся Андрющенко до міщан.

Радник мера навів ще кілька причин, через які варто покинути місто в найближчу годину. Серед них – ситуація з безпекою та прогнозоване зростання злочинності, відсутність медицини в Маріуполі, контрнаступ ЗСУ, під час якого оккупанти будуть використовувати мирне населення як “живий щит”, та важка зима з розбитою інфраструктурою у зруйнованих будинках.

“Другий тиждень, як оккупанти відкрили канал евакуації біля Запоріжжя. Так, вони прикривають власні військові маневри – ви самі бачите колони техніки, що рухаються через місто. Але поки є шлях – користуйтесь. Іншої нагоди може не бути”, – написавши Андрющенко.