Резніков пояснив, чим ситуація на кордоні України зараз відрізняється від загрози весною. Останні місяці інформаційний простір вибухає від заяв про можливе вторгнення Росії в Україну. Однак зараз не спостерігається жодних явищ чи дій військового характеру, які б помітно відрізнялися від того, що відбувалося навесні 2021 року.

Станом на 28 січня на російсько-українському кордоні не спостерігається явищ та дій, які б помітно відрізнялися від того, що відбувалося навесні 2021 року перед Великоднем. Єдина відмінність у військовому плані – ситуація у Білорусі. Про це заявив міністр оборони Олексій Резніков під час години запитань до уряду у Верховній Раді.

Водночас, як підкреслив Резніков, Україна уважно стежить за цим фактором.

Що відрізняється кардинально? Це інтенсивність гібридних заходів, а особливо інформаційних. А також вплив цих заходів на макроекономічну ситуацію, – пояснив міністр оборони України.

На кордоні з Україною перебувають близько 112 тис. військових РФ, а разом із морською та авіаційною компонентою їхня кількість сягає близько 130 тис., повідомив міністр оборони України Олексій Резніков.

Наразі ми спостерігаємо за частинами, які нараховують близько 112 тис. осіб, а з морською та авіаційною компонентою це близько 130 тис. осіб. У квітні минулого року бойовий компонент, який стягувала Росія, становив 126 тис. осіб. Отже, кількість тоді і зараз співмірна. Неспівмірною є реакція, – сказав Резніков під час години запитань до уряду у Верховній Раді в п’ятницю.

Він попросив взяти до уваги те, що Міноборони перебуває у постійному контакті з міжнародними партнерами. До того ж наші відомства володіють усією повнотою інформації й в деяких моментах уточнюють дані наших іноземних колег.

Відмінність у цифрах скупчення російських військ Резніков пояснив різним трактуванням відстані. Річ у тім, що хто вказує відстань розміщення військових Росії за 200 кілометрів від українського кордону, а хтось – за 400.

Зверніть увагу, що Україна використовує дані щодо зони до 200 кілометрів, бо вони більш точно відображають тенденції.

Росія напала на Україну 8 років тому. Ні для кого в Україні це не є новиною. Ми виходимо з того, що війна вже йде, – підкреслив Резніков.

Він додав, що Росія використовує інформаційний тиск, який націлений не лише на Україну.

Міністр підкреслив, що українські військові прораховують усі можливі сценарії, зокрема й найгірші. Це потрібно, аби бути напоготові.

Коли вони (військові ЗСУ – прим. ред.) дають якусь оцінку щодо термінів можливої ескалації з боку Росії, озвучується один з можливих, але не обов’язкових сценаріїв, – підсумував Резніков.

Міністр наголосив, що наразі в Росії почався зимовий навчальний період і війська пересуваються по всій території країни, “інформацію про це спеціально поширюють і це — засіб тиску”.

Також зазначу, що Росія стягнула на 300 танків більше, чим навесні. Але кількість сучасних протитанкових засобів, які сьогодні є у наших військових — це і “Стугна” і “Корсар” і “Джавеліни” і “Інлав – на порядок більша, ніж кількість потенційних мішеней, — розповів очільник Міноборони.

Нагадаємо, що Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову із президентом США Джозефом Байденом, обговоривши із ним дипломатичні зусилля щодо деескалації на кордоні з Росією та можливість фінансової підтримки України. Тим часом у Міністерстві закордонних справ Російської Федерації заявили, що для Росії “неприйнятною” є навіть думка про війну з Україною, і РФ “ні на кого нападати не збирається”.