Українські військові можуть з часом відступити з Бахмута в Донецькій області. Ситуація там вкрай складна. Про це заявив військовий експерт, екскомандувач десантно-штурмових військ України Іван Якубець.

Він не виключає виведення військ з Бахмута, адже на першому місці знаходяться життя українських військових. Однак саме на цьому напрямку відбувається найсерйозніше виснаження окупантів, адже вони туди кидають основні свої сили. Це не дає їм можливість наступати на інших напрямках.

Якубець вважає, що українські військові будуть виходити з Бахмута, якщо ворог перекриє шляхи постачання.

“Це немаленьке за площею місто, що дозволяє вести досить наполегливі бойові дії оборонного характеру, як на підступах до Бахмута, так і в самому місті. Треба розуміти, щоб росіянам вести наступ на місто не тільки з флангів, але і в лоб, їм потрібно мати перевагу над нашими військами один до п’яти. Це говорить про те, що бойові дії в Бахмуті відволікають значну чисельність ЗС РФ, що зменшує їх можливості для наступу на інші напрямки”, – сказав Якубець.

Експерт зазначив, що Бахмут зараз виконує “роль демпфера”, який знищує, виснажує і зменшує бойовий потенціал ворога.

За щоденною статистикою Генерального штабу Збройних сил України стоїть кропітка робота українських військових. І поки західна сучасна зброя в дорозі, бійці продовжують знищувати живу силу противника тим, що є в наявності. Наприклад, радянськими гаубицями “Мста-Б”, які не дають змоги штурмовим загонам росіян взяти місто Бахмут Донецької області.

Мотивації у  артилеристів більш ніж достатньо, та й бойового досвіду. Кажуть, адаптуватися до умов і способу ведення війни доводиться постійно.

“Ворог дуже швидко навчився пристосовуватися до ведення війни. Якщо порівняти з нашим ворогом, який був на початку повномасштабного вторгнення, то зараз це трохи якісна армія, на жаль. І на жаль, вони зараз ідуть у наступ, але ви знаєте українців — ми сильна нація. Я впевнений у ЗСУ, впевнений у своїх хлопцях, упевнений у собі, упевнений у своїх командирах”, — каже військовослужбовець ЗСУ Володимир.

Бахмут залишається найгарячішою точкою на лінії фронту ось уже кілька місяців. А останніми тижнями росіяни кидають на штурм українських позицій особливо багато живої сили. Тому в артилеристів на цьому напрямку цілодобово багато роботи.

“Щодня ми чуємо ці постріли, приходи снарядів, міномети, шальні кулі. Але що б вони не робили, їм це нічого не дасть. Як прийдуть, так і підуть дуже швидко, залишать добрива нашій землі”, — сказав військовослужбовець ЗСУ Максим.

Поряд із західними гаубицями, які передають партнери, українські бійці використовують і старе озброєння. Як, наприклад, установку “Мста-Б”. Важливо не тільки саме знаряддя, а й професіоналізм тих, хто з нього стріляє.

“Було б дуже класно, якби нам дали нові “Сокири”, ми на них дуже чекаємо, прагнемо до цього. Але й те, що є, ми намагаємося професійно працювати на цій техніці”, — поділився український захисник Максим.

Додамо: На сьогоднішній день ознаки формування Росією наступальних угруповань зафіксовано на Східному та Південному напрямах, на інших напрямках подібних ознак не виявлено. Про це розповів депутат українського парламенту Федір Веніславський, який представляє комітет із питань нацбезпеки.

За словами парламентаря, на закритому засіданні оборонного комітету законодавці заслухали дані розвідки. З них випливає, що наразі загрози широкомасштабного настання російських військ, за винятком Східного та Південного напрямів, не спостерігається.