В Маріуполі ворог артилерією та ударами авіації продовжує знищувати інфраструктуру заводу “Азовсталь”. Тривають бойові дії. За минулу добу на територію заводу «Азовсталь», яку боронять захисники Маріуполя, було здійснено 34 літаковильоти, в тому числі 8 вильотів стратегічних бомбардувальників. Також не припиняє працювати ворожа корабельна та ствольна артилерія, РСЗВ, УР-77, танки та інше.Противник не зупиняється в спробах захопити українську фортецю та продовжує щоденно здійснювати штурми за підтримки піхоти, – повідомили бійці “Азову”.

 

Внаслідок російських обстрілів заводу “Азовсталь” у Маріуполі є важкі поранені.

Про це повідомив заступник командира полку “Азов” капітан Святослав Паламар, відомий як “Калина”, у коментарі “Українській правді”.

“Обстріли, авіація, цілу ніч. Є поранені. Над госпіталем працює авіація. Багато тяжких поранених. На якийсь час ми втратили зв’язок із госпіталем. Але зараз зв’язок відновлений, поранених багато, і їм потрібна евакуація. Не можна затягувати цей процес, тому що пораненим необхідний нормальний догляд, потрібні медикаменти. Потрібне нормальне харчування та свіже повітря”.

10 травня, в Національній гвардії України заявили, що президент Володимир Зеленський та все керівництво держави працює над застосуванням процедури еxtraction — вивезення наших захисників до третьої безпечної країни — аби звільнити поранених бійців, медиків та військових із заблокованого окупантами заводу «Азовсталь» в Маріуполі.

Сьогодні стало відомо, що ООН готова організувати подальшу евакуацію з території заводу “Азовсталь” у разі знаходження там цивільних осіб. Про це повідомили в Офісі генсека ООН Антоніу Гутерріша.

Ми напевно не знаємо, як і коли завершиться відбиття російської агресії, але вже напевно можемо сказати, що героїчна оборона обложеного Маріуполя, евакуація звідти мирних жителів, надзвичайний героїзм і стійкість захисників заводу-фортеці «Азовсталь» – це одна з найславетніших і водночас найтрагічніших сторінок цієї війни.

Зараз українські військові працюють над підготовкою військового шляху звільнення Маріуполя. Робота відбувається з вищим керівництвом ЗСУ.

Відповідну заяву зробив екскомандир полку захисників Маріуполя Максим Жорін. Про він розповів ексклюзивно в інтерв’ю 24 каналу.

Військові з керівництвом ЗСУ готують деблокаду Маріуполя.

“Окрім дипломатичного процесу, паралельно все-таки йде процес по підготовці щодо воєнної операції по деблокаді міста. Вона може бути на сьогодні декількаетапною з попередньо звільненими іншими містами, перегрупуванням”, – пояснив Жорін.

Також екскомандир додав, що часу на це наразі треба дуже багато. Адже нам треба дочекатись доукомплектування технікою, артилерією для того, щоб рушити вперед.

“Я не впевнений, що цей час є у тих, хто зараз перебуває на території “Азовсталі”. Тому ми готуємось та працюємо паралельно по двох напрямках: і дипломатичному – для того, щоб їх врятувати та вивезти звідти, і до військового, – який у будь-якому випадку будемо реалізовувати”, – пояснив військовослужбовець.

Також запевнив, що стосовно військового способу деблокади комунікують виключно з вищим керівництвом Збройних Сил України.

Екскомандир пояснив, що це потрібно, щоб організувати процес.

Щодо бійців, то Максим Жорін пояснив, – у них багато хоробрих військовослужбовців, які рвуться та готові на все, щоб звільнити братів та деблокувати Маріуполь. Проте додав, – це не операція для одного підрозділу, це загальновійськова велика й масштабна операція.