Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що повідомлення щодо розмови президентів США і України з посиланням на анонімні джерела “повністю розходяться з фактами”.

Про це заявив Подоляк “Українській правді” щодо повідомлення CNN про суперечку між Джо Байденом і Володимиром Зеленським.

“Одразу після розмови президентів були опубліковані офіційні повідомлення про зміст розмови. Одразу після появи перших неправдивих описів розмови президентів були опубліковані і офіційні спростування таких описів. Це факти. На жаль, майже щоденно з посиланням на анонімні джерела з’являються повідомлення, які повністю розходяться з реальністю. Що безумовно є проявом різних інформаційно-пропагандистських війн.

Саме такі фейки і є одним з основних підживлювачів напруги, вони підштовхують війну як ідею. Насправді, розмова президентів Зеленського і Байдена була дуже конструктивною, діловою, вона стосувалася конкретних практичних речей”, – сказав Подоляк.

Про те, що повідомлення ЗМІ про конфлік або напругу під час телефонних перемовин президентів України і США не відповідають дійсності, підтвердив також міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у п’ятницю під час години запитань до уряду.

“Розмова президентів вчора була тривалою, відвертою і конструктивною. Всі ключові позиції з боку США щодо неприпустимості домовленостей за спиною України і підтримки України конкретною допомогою були підтверджені. Повідомлення ЗМІ щодо напруги і якогось конфлікту, який відбувся вчора, є недостовірними”, – заявив Кулеба.

Нагадаємо, президенти України та США Володимир Зеленський та Джо Байден напередодні провели довготривалу телефонну розмову.

За даними Офісу Президента, лідери говорили про безпеу, підтримку США, а також “нормандський формат”.

У Білому домі зазначили, що під час розмови Байден підтвердив готовність Сполучених Штатів разом зі своїми союзниками та партнерами рішуче відреагувати у разі вторгнення Росії в Україну. Він також висловив підтримку США суверенітету та територіальній цілісності України.

Після переговорів американський телеканал CNN з посиланням на українського чиновника повідомило, що розмова Байдена з президентом України “не пройшла добре”.

У розмові, яку джерело CNN назвало “довгою і відвертою”, Байден попередив свого українського колегу, що напад Росії може бути неминучим, сказавши, що вторгнення тепер практично напевне відбудеться, коли земля замерзне в лютому.

Проте Зеленський, як повідомляється, заявив, що загроза з боку Росії залишається “небезпечною, але неоднозначною”, це еще не точно, що напад відбудеться.

Після публікації представниця Ради національної безпеки Білого дому Емілі Хорн заявила, що інформація у ній – “це неправда”.

“Президент Байден сказав, що існує явна ймовірність того, що росіяни можуть вторгнутися в Україну в лютому. Він раніше говорив про це публічно, і ми попереджали про це протягом кількох місяців. Повідомлення про щось більше або відмінне від цього є цілком хибними”, – написала вона у Twitter.