Президент Хорватії Зоран Міланович знову відзначився зухвалою заявою. Політик звинуватив прем’єр-міністра країни Андрея Пленковича в тому, що той діє як “український агент”.

Міланович сказав, що він не є “ворогом України чи другом Росії”. Додав, що, мовляв, ніколи не пив каву з послом Росії.

“Пленкович діє як український агент, а я як президент Хорватії. Це величезна різниця. І з росіянами я не дружний”, – заявив Міланович.

Політик переконує, що в Україні прославляють людей, які начебто “під час Другої світової війни вбивали євреїв та поляків”. Президент Хорватії порадив Києву продовжувати перемовини із сепаратистами.

“З ними треба розмовляти, а не вступати у конфронтацію з ядерною державою. Хоч би хто їх заохочував, це шарлатани, а їх у Євросоюзі багато”, – стверджує Міланович.

Нагадаємо, що раніше прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович вибачився перед українцями за скандальну заяву президента країни Зорана Мілановича.

Цинічні висловлювання хорватського президента не лише обурили українське МЗС, яке вимагає від нього вибачень, а й прем’єра Хорватії. На думку Пленковича, Міланович “забруднює громадський простір”.

“Ймовірно, у нього була тирада образ із серією епітетів, які вже два роки забруднюють простір, а потім багато хто це копіює і вважає це нормальним”, – зазначив голова уряду Республіки Хорватія.

Прем’єр наголосив, що заяви президента Хорватії не мають відношення до офіційної позиції уряду країни.

“Політика Хорватії полягає у зниженні напруженості, запобіганні можливому конфлікту та підтримці територіальної цілісності України. Це наша принципова позиція”, – запевнив Пленкович.

Зазначимо, що до Міністерства закордонних справ було запрошено пані посла Хорватії в Україні Аніцу Джамич, якій було доведено позицію про категоричну неприйнятність заяв Президента Хорватії Зорана Мілановича на адресу Української держави. 

“Заяви Зорана Мілановича ретранслюють наративи російської пропаганди, не відповідають послідовній офіційній позиції Хорватії на підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, завдають шкоди двостороннім відносинам, а також підважують єдність ЄС і НАТО в умовах нинішніх безпекових загроз в Європі. 

МЗС України вимагає публічного спростування цих образливих заяв Президента Хорватії та їхнього неповторення в майбутньому. Посол України також здійснить відповідний демарш в Загребі. 

Україна високо цінує дружні і партнерські відносини з Хорватією, які успішно розвиваються між урядами двох держав, та розраховує на незмінну підтримку Хорватії, зокрема на шляху європейської та євроатлантичної інтеграції нашої держави”, – йдеться у повідомленні на офіційній платформі Міністерства закордонних справ України.

Президента Хорватії Зорана Мілановича в результаті внесли до бази “Миротворця”. На думку адміністраторів сайту, він є “посібником російських загарбників” та “бере участь у кремлівських інформаційних спецопераціях”. 

Відповідну інформацію розміщено на сайті “Миротворець”.

“Участь в актах гуманітарної агресії проти України. Посібник російських загарбників. Поширення кремлівської пропаганди, участь у кремлівських інформаційних спецопераціях. Підтримка та виправдання російської агресії проти України”, – йдеться про Мілановича на сайті.