Міносвіти розробило новий Порядок зарахування в дитячі садки. Проект документа оприлюднений для громадського обговорення на сайті Міносвіти.

В першу чергу в дитячі садки зарахують дітей, які проживають в межах території обслуговування установи. Приймуть і тих дітей, у яких рідні брати або сестри вже ходять в цей дитсадок. Дітей працівників цього ж навчального закладу будуть зараховувати поза чергою. 

Засновник навчального закладу або органи місцевого самоврядування зможуть приймати рішення про створення системи електронної реєстрації заявок про зарахування дітей в садок.  

Громадське обговорення проекту триватиме до 24 жовтня 2018.

Нагадаємо, що для вступу дитини до закладу дошкільної освіти батькам не потрібно надавати довідку особливої форми. Про це йдеться в листі Міністерства охорони здоров'я на адресу Міністерства освіти і науки про те, яку медичну довідку потрібно надавати для зарахування дитини до дитсадка.

"Відтепер для вступу дитини до дитсадка не потрібно надавати медичну довідку особливої форми – достатньо довідки від педіатра або сімейного лікаря, у якого спостерігається дитина", – йдеться в листі.

Для відвідування закладу дошкільної освіти батькам потрібно надати довідку із засвідченням факту, що дитина здорова. Таку довідку випише педіатр або сімейний лікар закладу охорони здоров'я, в якому спостерігається дитина. У ній лікар повинен вказати: прізвище, ім'я, по батькові дитини; дату народження; місце проживання; інформацію про стан здоров'я дитини і можливість відвідування заклад дошкільної освіти.

У МОЗ зазначають, що в разі, якщо дитина має якесь захворювання, то за рішенням одного з батьків чи іншого законного представника дитини, в цій довідці може бути зроблений відповідний запис.

"Якщо ж батьки чи законні представники вирішать не вказувати в довідці діагноз дитини, то лікар зазначає застереження щодо фізичних навантажень та інші рекомендації медичного характеру. Відповідно, медичні працівники закладів дошкільної освіти володітимуть необхідною інформацією про стан здоров'я дитини", – йдеться в листі.

У МОЗ звертають увагу, що для дітей до 6 років, які йдуть в дитячий садок, не потрібна довідка № 086-1/о або будь-якої іншої форми.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Також у листі зазначається, що перед вступом до школи дитина повинна пройти профілактичний огляд.

"Після медогляду видається для надання медичному працівнику установи середньої освіти форма № 0 086-1/о "Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов'язкового медичного профілактичного огляду". Якщо дитина має якесь захворювання, то за рішенням одного з батьків чи іншого законного представника дитини в цій довідці може бути зроблений відповідний запис", – пояснили в Міністерстві охорони здоров'я.