Рада готується прийняти нові правила парковки, де передбачила дуже багато “сюрпризів” для порушників.

Популярне: Кров текла рікою… На Рівненщині сталася кривава різанина, від деталей волосся дибки стає

Щоб уникнути масового і безпідставного затримання автомобілів, у законопроекті прописали виключний перелік ситуацій, коли інспектор має право евакуювати машину.

Це відбуватиметься лише тоді, коли припарковане авто суттєво перешкоджає дорожньому руху або створює загрозу безпеці руху.

Під цим формулюванням депутати розуміють наступні ситуації:

1) авто залишене на проїзній частині у два і більше ряди; 2) авто запарковане у заборонених місцях: а) на залізничних переїздах; б) на трамвайних коліях; в) на естакаді, мості, шляхопроводі чи під ним, або у тунелі; г) на пішохідному переході чи ближче 10 м від нього з обох боків; ґ) ближче 10 м від краю перехрестя; д) ближче 30 м з обох боків від зупинки громадського транспорту; е) ближче 10 м від місця виконання дорожніх робіт і в зоні їх виконання; є) ближче 10 м від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду; ж) на проїзній частині, якщо для об’їзду авто залишається смуга менше 3 метрів дороги; з) у місцях, де буде неможливим зустрічний роз’їзд або об’їзд машини, що зупинилася; 3) авто робить неможливим рух інших транспортних засобів або створює перешкоду для руху пішоходів, в тому числі інвалідів та людей із дитячими візками; 4) авто стоїть так, що блокує проїзд по двох або більше смугах руху.

Коли власник машини не знайде її там, де залишив, то муситиме звернутись в МВС чи до інспектора.

Там йому повідомлять, де його авто, який він має сплатити штраф за неправильну паркову, евакуацію та стоянку на спецмайданчику.

Як тільки вся ця сума буде сплачена, авто повертатимуть його власнику.

Щоб евакуація машини не застала зненацька, водії можуть лишити у поліції свій телефон і електронну адресу.

Туди інспектор буде зобов’язаний одразу надіслати повідомлення про затримання авто, якщо воно відбудеться.

Суму штрафу у законопроекті пропонується зафіксувати у 20-кратному розмірі від вартості однієї години парковки. У Києві, наприклад, це може бути від 100 до 200 гривень, залежно від району.

Якщо оплата пройде у перші 10 днів, то на штраф надають знижку у 50%. Автори законопроекту кажуть, що таким чином штрафи не виростуть, а навпаки зменшаться.

Якщо впродовж 30 днів штраф не буде сплачено, то інспектор накладає на нього пеню у розмірі 100%. Ще через 30 днів справа передається у Виконавчу службу для примусового стягнення оплати.