Всі розмови пропагандистських ЗМІ про те, що окупанти планують новий наступ на півночі Харківщини – це всього лиш фейки та не більше ніж пусті балачки.

Як висловився 24 Каналу військовий ЗСУ Кирило Сазонов, російські загарбники дійсно активно розповідають, що готуються до наступу на Півночі.

Як зазначив Сазонов, окупанти також розганяють інформацію про підготовку шкіл для розміщення додаткового особового складу у Брянській області Росії. Окрім того, російська влада звітує про стягування ресурсів до Курської області – нібито для захисту кордону.

Навіщо росіяни брешуть про новий наступ на Харківщині?

Військовий ЗСУ наголосив, що усе це – лише напускання туману.

Ми слідкуємо за концентрацією сил та техніки, за тим, куди везуть поповнення, боєкомплект, тобто де збирається “кулак”. А заяви у ЗМІ й такі розповіді – це більше відволікання уваги,– зазначив Сазонов.

Він додав, що неясно, кого росіяни намагаються ввести в оману. Якщо таким чином окупанти хочуть обвести навколо пальця ЗСУ, то це неможливо. Адже українські військові вірять власній розвідці, а не російським ЗМІ.

Сазонов припустив, що розповіді про підготовку до атаки у Харківській області можуть бути спрямовані насамперед на російське населення.

“Не виходить біля Бахмута – поки розкажемо своїм з телевізора про те, що розгортаємо наступ на Харківщині. А, може, й українці повірять, і ми потім вдаримо по Бахмуту”, – припустив боєць ЗСУ.

Сазонов зауважив, що росіяни потрапили саме у таку інформаційну пастку у 2022 році.

Олександр Сирський (командувач Сухопутних військ ЗСУ – 24 Канал) дуже добре впіймав їх на цій темі. Ми реально отримали команду готуватися йти на Херсон, кинули туди всі резерви. Нас зірвали, кого звідки. Ми всі вийшли до Херсона і готувалися до його звільнення. А росіяни готувалися його захищати.

Однак, за словами військового, у той же час українські захисники здійснили успішний рейд у тил ворога на Харківщині й почали блискавично звільняти регіон.

“Можливо, окупанти намагаються повторити досвід Сирського. Однак ми не настільки довірливі. Ми бачимо, що вони концентрують сили на Сході, а зовсім не на Півночі”, – наголосив Сазонов.

Як зазначив Сазонов в розмові з Главредом, росіяни промацують Запоріжжя, у них пристойні резерви в Криму. Але за реальними штурмовиками, десантурою більш-менш виразними “вагнерівцями”, технікою, артилерією і кількістю особового складу Росія все-таки зосереджена на сході. Там їм простіше з логістикою (бо можна просто гнати склади залізницею на Іловайськ і Дебальцеве), з поповненням особового складу. У мене таке відчуття, що на Донбасі зараз зосереджено все, що вони можуть, по максимуму. І навіть з Білорусі туди перекидають стрілецьку бригаду. Але і ми тут теж зібралися битися – втомилися ловити один одного по всій лінії зіткнення і ось, вирішили зустрітися в Бахмуті і остаточно розібратися.

Росіяни вже намагаються йти в наступ, просто ЗСУ не дають їм цього зробити. Якщо ми відійдемо з Бахмута, наступ почнеться відразу. Потужного прориву ми поки не бачимо, але спроби штурму українських позицій вони роблять по 8-10 в день, а вночі частіше.

Тобто росіяни більше намагаються наступати невеликими групами…

Вони перейняли українську тактику. Тому що коли вони пруть великою кількістю, з технікою, наша артилерія облизується, відкладає усі цікаві справи і протягом 15 хвилин знищує всю цю масу. Тому росіяни і намагаються діяти малими групами, щоб їх складніше було накрити.

Прогнози на війні – справа невдячна, і найбільш бездоганний план бою має сенс до першого пропущеного удару. У загальних рисах, ймовірно, події будуть розвиватися так, як ми говорили – буде наступ Росії, ми їх зупинимо, і на їх спинах поїдемо до наших кордонів 1991 року. Ми звільнимо Донбас, підемо в наступ на Херсонському напрямку, дійдемо до кордону Криму і, наскільки будуть сили, будемо його звільняти. А росіяни нехай біжать, поки Кримський міст цілий.

Не секрет, що в Бахмут не так давно приїжджав командувач Сухопутних військ Сирський. А ми його знаємо за дуже нестандартними ходами – мобільною обороною, рейдами в тил противника. І може виявитися так, як із Харківщиною, коли ніхто не знав, що така кількість десанту може зайти в тил до ворога, через що окупантам довелося терміново здійснювати “жести доброї волі”. І цілком можливо, що росіяни будуть намагатися тиснути на Бахмут, а до них з боку Кремінної вийдуть хлопці, відріжуть шлях до Лисичанська, і їм доведеться бігти на південь, щоб з боку Донецька йти назад в РФ.