Наприкінці квітня Палата представників Конгресу США схвалила закон про постачання озброєнь Україні за програмою ленд-лізу. Цей документ президент США Джозеф Байден підпише вже 9 травня.

Про це  заявила речник Білого дому Джен Псакі під час спілкування з журналістами на борту президентського літака.

Дата 9 травня збігається зі святкуванням у Росії Дня перемоги і передбачуваним військовим парадом у Москві. Виходить, що Байден підготував такий сюрприз для Путіна, щоб показати єдність і готовність протистояти йому. 

Крім того, за словами політичного консультанта, керівника “Центру військово-правових досліджень” Олександра Мусієнка, закон про ленд-ліз, який був ухвалений Сенатом США, має чотири основні переваги для України:

скорочення терміну надання військової допомоги;
розширення тієї допомоги, яка надається Сполученими Штатами;
допомога Україні стане пріоритетним завданням в оборонній та безпековій сферах США;
Україна у перспективі зможе отримувати будь-яку зброю, на яку подаватиме запит.

Відповідно до закону про ленд-ліз США зможуть протягом двох років постачати зброю та іншу допомогу Україні за спрощеною процедурою без стандартних бюрократичних процедур. Американський президент може уповноважити уряд надавати у позику або давати в оренду кошти оборони Україні. Йдеться про постачання танків та зенітної зброї, боєприпасів, артилерії, безпілотників.

«США також нададуть гаубиці, забезпечуватиметься і логістична підтримка», — сказало раніше американським ЗМІ джерело в Пентагоні, не виключивши в майбутньому постачання високотехнологічних західних систем озброєнь, таких як танк «Абрамс» або бойова машина піхоти «Бредлі».

Крім озброєнь, Україна отримає додаткову фінансову допомогу у значно більшому обсязі. Зокрема, Джозеф Байден уже попросив у Конгресу 33 мільярди доларів на додаткову підтримку Україні. 20 мільярдів з них нададуть країні у вигляді військової допомоги, решту грошей буде виділено на економічну та гуманітарну підтримку.

Також, 9 травня Байден візьме участь у відеоконференції G7, до якої з відеозв’язку також приєднається президент України Володимир Зеленський.

Про це повідомляє CNN.

“Я думаю, що ні для кого не повинно бути втрачено значення того, коли за яким графіком, коли відбудеться ця зустріч G7, тобто за день до Дня перемоги в Росії, який президент Путін, безумовно, спроєктував у своєму бажанні відзначити цей день як день, коли він перемагає Україну. Звичайно, він не перемагає”, – сказала Псакі.

До речі, деякі офіційні особи США та Заходу вважають, що цього дня Путін може офіційно оголосити війну Україні та повністю мобілізувати свої резервні сили.

“Ця зустріч та розмова в неділю — це можливість не лише показати, наскільки згуртований Захід у протистоянні агресії та вторгнення президента Путіна, а й показати, що єдність потребує роботи, вимагає зусиль, вимагає крові, поту, а іноді й сліз”, – додала Псакі.