Під будівлю КСУ стягують спецназ. Зазначимо, що будівля вже була оточена спецтехнікою, там знаходяться близько 650 силовиків.

Перед цим учасники мітингу висунули суддям КСУ ультиматум: їм дали 10 хвилин, щоб вийти і пояснити учасникам протесту рішення скасувати кримінальну відповідальність для державних службовців за внесення недостовірних даних в електронні декларації.

Після закінчення десяти хвилин учасники мітингу почали рватися всередину, скандуючи: “Відкривай!”, “Зелю-геть!” та ” Аваков-чорт!”. З суду до людей так ніхто і не вийшов.

Людей стримують правоохоронці в шоломах і спеціальній екіпіровці.

Участь у акції взяв активіст “Євромайдану” та колишній народний депутат Володимир Парасюк, який разом із активістами закинув через паркан суду шини.

А ось напередодні мітингу, екснардеп Володимир Парасюк гнівно прокоментував ситуацію і закликав людей прийти під будівлю КСУ і висловити суддям своє невдоволення.

“Днями Конституційний суд України скасував деякі норми антикорупційного законодавства. Вони знищили електронне декларування і статтю про незаконне збагачення. Вони обмежили повноваження НАЗК і в принципі зруйнували все те, що відкривало людям очі на правду.

До речі, їхнє оце рішення заблокувало призначення переможців місцевих виборів. І тут висновок тільки один – теперішній президент і все його оточення – безхребетні ідіоти … Володимир Олександрович, якщо Ви тупите і забили на нашу країну і не збираєтеся захищати нашу Конституцію і наші закони, то цим займеться суспільство “, – заявив екс-нардеп.

Також Парасюк у своєму зверненні розповів про те звідки взявся такий склад КСУ. Частину суддів, за словами екснардепа, призначила коаліція у Верховній раді 8 скликання, а це були фракції “Народний фронт” і “Європейська солідарність”. Ще частину обрав президент, тоді це був Петро Порошенко – сивочолий корупціонер і олігарх Порошенко.Ну і третю частину вибрали на самому з’їзді суддів, але як ви розумієте більшу частину уродів вибрали теж уроди. Ось вам відповідь на питання чому і звідки.

Парасюк також прирівняв президента Зеленського до його попередників, зокрема Порошенка.

“Тому що вони створили цю корупційну систему, а ви зараз її просто захищаєте. Думаю, що вся ця історія для Вас дуже погано закінчиться. Ви будете бігти і озиратися, чи не біжить хтось за Вами. У Вас ще є шанс щось змінити. Тому беріть і міняйте. Ще не стало пізно … Я не дозволю ніяким п *дарасам знищувати щось хороше, що творилося роками “, – додав Парасюк.

Нагадаємо, Конституційний суд 27 жовтня виніс рішення про визнання неконституційності статті Кримінального кодексу, що передбачає кримінальну відповідальність для державних службовців за внесення недостовірних даних до електронних декларацій.

Суд заборонив Національному агентству з протидії корупції проводити моніторинг електронних декларацій та зобов’язав НАЗК закрити відповідний реєстр.

Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект №4288, відповідно до якого припиняються повноваження всіх діючих суддів Конституційного Суду України.