Жителі селища Нові Санжари (Полтавська область) вступили в конфлікт з Нацгвардією, вимагаючи не допустити заселення в санаторій українців, евакуйованих через коронавірус з Китаю.

В мережі розмістили відео, на якому показано, як місцеві жителі просять не виконувати наказ і покинути селище.

“Я до чоловіків звертаюся. Ти піднімеш на мене руку? Ну вдар мене, якщо ти герой. Опусти щит. До нас біду везуть. Я розумію, ви люди під законом, але майте совість. За що я Україну захищав в 2014 році. У мене батько інвалід без ноги, мати сива”, – звертався один з чоловіків до нацгвардійів.

Місцевий житель стверджував, що він учасник бойових дій і отримав контузію.“Хлопці, майте совість. На кого ви йдете? Я не затятий активіст. Я звертаюся до вас, як учасник бойових дій Національної гвардії 2014-15 рік. Не піднімайте на матерів рук. Ви ж заб’єте їх. У мене найстрашніша зброя це сірники “, – говорив він. Проте ніхто і не намагався нападати і когось вбивати.

Також в перепалку вступила жінка, яка накинулася на Національну гвардію із звинуваченнями.

“У мене дитина три роки на війні був. Три роки в “Азові”, калікою залишилася. А ти мені гнила дитина. І ви сюди прийшли? Та нас тут будуть зараз всіх катувати. Побійтеся бога! Чого я прийшла? Тому що моя дитина ходити не може, а сюди цих дітей надіслали, щоб вони стали каліками”, – репетувала вона.

На Полтавщині люди перекрили дорогу і протестують проти того, щоб в місцевому санаторії Нацгвардії поселили українців, евакуйованих через коронавірус з китайського Уханя.