Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків невдало пожартував 12 січня під час оперативної наради, яку транслювали на його сторінці у Facebook.

“Знайшли того хлопа чи ні? Та він, певно, поплавав та пішов додому”, – сказав Марцінків за п’ять хвилин до кінця наради.

Йому щось відповіли, він та всі присутні почали сміятися.

“Та спливе сам”, – додав мер, сміючись.

Він не уточнив, кого саме мав на увазі, але Суспільне повідомляло, що 9 січня рятувальникам Івано-Франківська надійшло повідомлення, що в міському озері тоне чоловік, вони почали пошуки.

Станом на 13 січня чоловіка не знайшли. “Галицький кореспондент” писав, що зниклому на вигляд 30 років, за словами очевидців, він пішов на озеро, щоб утопитися. Перед цим чоловік нібито посварився з дівчиною.

Марцінків обіймає посаду мера із 2015 року. На виборах у жовтні 2020 року його переобрали: “за” проголосувало 84,78% виборців.

Мер Івано-Франківська відомий скандальними висловлюваннями. Зокрема 21 квітня Марцінків на нараді висунув вимогу вивезти всіх ромів із міста в Закарпаття. Йому пояснили, що частина людей відмовилася їхати, на що мер відповів: “Чому не запакували? Є поліція”. Ромів він називав “особами ромської статі”.

Окрім того, Марцінків неодноразово висловлювався про своє ставлення до гомосексуальних людей: він упевнений, що “гей не може бути патріотом”. Уперше він про це заявив 2016 року, а восени 2020-го підтвердив свою позицію.