В районі міста Калішки, яке знаходиться в Польщі, поблизу військової частини виявили рештки повітряної кулі. На ній зафіксували написи кирилицею.

Що вони означають, наразі – невідомо. Рештки кулі досліджують експерти. Їхня мета – встановити тип об’єкта. Мовиться про те, чи куля – метеорологічна або розвідувальна.

Рештки кулі виявили у кукурудзяному полі. Лише за декілька кілометрів від нього – полігон та велика військова частина.

Об’єкт виявив власник поля. Він оперативно повідомив про це поліцію. Правоохоронці своєю чергою вже проінформували про знахідку військових.

За попередніми даними, куля – все-таки метеорологічна. Системи радіолокації не зафіксували жодних порушень повітряного простору Польщі. Водночас версію, що об’єкт – розвідувальний, наразі також не відкидають.

Міністерство національної оборони у травні 2023 року вже повідомляло про появу кулі, які прилетіла з Білорусі.

«Центр повітряних операцій (COP – ред.) зафіксував появу в повітряному просторі Польщі об’єкта, який прилетів з напрямку Білорусі. За інформацією COP, ймовірно, це повітряна куля спостереження. Біля Рипіна втрачено радіолокаційний зв’язок»,– мовилося у повідомленні.

Зазначимо, що це не сперша спроба Росії та її сателітів спровокувати Польщу.

Польський міністр оборони Маріуш Блащак підтвердив, що у грудні 2022 року російська крилата ракета залетіла у повітряний простір країни та впала.

Він зазначив, що польські військові не довели до відома уряд і не організували пошук ракети, що впала, передає BBC. Блащак розповів, що перевірка, призначена ним після випадкової знахідки фрагментів ракети, показала, що польські військові отримали інформацію про ракету від українських колег, але не зробили того, що потрібно в такому випадку.

“Встановлено, що 16 грудня центр повітряних операцій отримав від українських військових дані про об’єкт, що наближається до польського повітряного простору, який міг бути ракетою”, – сказав польський міністр.

“Згідно з висновками перевірки, оперативний командувач не виконав обов’язки і не проінформував мене та інші служби, як передбачено на випадок появи об’єкта в польському повітряному просторі”, – заявив Блащак, додавши, що він вперше почув про ракету в квітні, після знаходження її уламків.

У зв’язку з цим міністр додав, що пошук російської ракети теж не був організований потрібним чином. У район падіння відправили тільки поліцейський патруль і тільки 19 грудня відправили на пошуки вертоліт і в той же день згорнули цю скромну пошукову операцію.

Додамо, що технічний інститут Повітряних сил Польщі дійшов висновку, що уламки ракети, які були знайдені у лісі біля Бидгоща, були від російської Х-55.

Як пише RMF FM, це відомство проводить експертизу уламків для прокуратури. Зазначається, що ракета, ймовірно, прилетіла зі східного кордону з боку Білорусі. У виданні нагадали, що у середині грудня 2022 року росіяни  масовано обстріляли Україну з бомбардувальників Су-34, які дислокувалися у Білорусі.

Зазначається, що що вказаної ракети точно немає на балансі польських військових.

“Через появу багатоцільового тактичного бомбардувальника Су-34 поблизу повітряного простору НАТО бойові літаки НАТО були підняті в повітря. На радарах наших служб потрапив об’єкт, який залетів до Польщі з Білорусі. Польські служби відстежили об’єкт, але втратили його з поля зору під Бидгощем. Це сталося приблизно за два кілометри від місця, де наприкінці квітня випадково виявили залишки ракети”, – підкреслили журналісти з RMF FM.