Перший помічник президента України Сергій Шефір в інтерв'ю виданню LB.ua, яке вийшло 19 липня, заявив, що погано ставиться до культурних заборон і не підтримує "переслідування артистів".

"Було гоніння на [українську співачку Ані] Лорак… Хоча зрозуміло, що вона робила помилки… Я не захищаю. Вона дійсно зробила дуже багато дурниць, але я не підтримую переслідування артистів. Таких, як [російські актори Іван] Пореченков чи [Іван] Охлобистін, – так, воно і зрозуміло, точно потрібно переслідувати. Але коли нападають на нормальних людей…" – сказав він.

Журналістка Соня Кошкіна запитала у нього, кого "нормального" переслідують в Україні. Шефір відповів, що це, наприклад, актор серіалу "Свати" Федір Добронравов.

"Узагалі, "Свати" – гідний продукт. У нас немає причин соромитися. Знаєте, чому серіал був таким популярним? Усі сюжети з життя. Усе це відбувалося в наших сім'ях… Моїй, Володі (президента України Володимира Зеленського. – "ГОРДОН"). Ось ця напруженість між батьками дружини й чоловіка, боротьба за дитину. Коли, наприклад, ти думаєш, кому першому з них завезти дитину, щоб не було ревнощів", – сказав Шефір.

Соня Кошкіна запитала: "Те, що Добронравов їздить до Криму, це природна річ?"

"Дуже багато людей їздило у Крим. Але він мені розповідав, як його спровокували. Якісь журналісти підходили із запитанням: "Як ви там? Крим – це Україна?" Уявіть, що ви зустрілися зі знайомим, припустімо, у ресторані, ведете світську розмову, спокійно собі відпочиваєте, а тут до вас хтось підходить із формулюванням: "О, ти ж актор-пародист, а ну, давай пожартуй!" Причому не важливо, яке запитання ставлять, але сама подача, підхід, це дратує, вибиває з колії", – заявив він.

На запитання, чи буде Служба безпеки України скасовувати заборону на в'їзд в Україну російським артистам, Шефір сказав, що цього питання поки не порушували.

"Особисто я негативно ставлюся до культурних заборон, тому що так ми нічого не доб'ємося", – додав він.

Через військову агресію Росії Україна заборонила в'їзд окремим артистам за їхні "дії, що суперечать інтересам України". Періодично список осіб, які загрожують нацбезпеці України, оновлюють, востаннє – 14 червня 2019 року. Тоді з нього прибрали Добронравова.

Кабінет Міністрів України 2 грудня 2015 року уповноважив Державне агентство з питань кіно забороняти показ фільмів за участю акторів, яких визнано персонами нон ґрата в Україні.