Вона була автором багатьох наукових праць і підручників з філології.

17 червня померла відома українська поетеса, перекладачка, автор багатьох наукових праць, науковий і громадський діяч Ярослава Шекера. Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook Олександр Хоменко, її чоловік.

За словами Хоменка, у Ярослави Шекери 13 червня відбулася крововилив в мозок. Її госпіталізували і три дні жінка пробула в комі, а 17 червня у неї сталася зупинка серця. Ярославі Шекері було всього 37 років.

Вона народилася 14 травня 1982 року в Києві, в сім'ї вчених Василя Михайловича Шекери та Марфи Карпівни Шекери. Закінчила Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю "Китайська мова та література". У 2007 році вона захистила кандидатську дисертацію, а в 2010 році стала доцентом.

Ярослава Шекера – автор багатьох наукових статей на тему китайської мови і літератури, в тому числі і по поезії середньовіччя, адекватності перекладів та інтерпретації класичних текстів. Вона викладала історію китайської літератури, лінгвокультурологічний інтерпретацію текстів, методологію художнього перекладу, основи етимологічного аналізу.

Поезією Ярослава Шекера захопилася в 12 років. З 2001 року – вона стала членом Національної спілки письменників України.

Також захоплювалася вишивкою і її роботи демонструвалися як на великих виставках в Україні, так і за кордоном.

Створила декілька навчальних програм і кілька навчальних посібників з китайської літератури. Випустила дві збірки поезії. Володарка кількох премій з літератури.