Український плавець Михайло Романчук зі світовим рекордом став переможцем сьомого етапу Кубка світу, який проходить в столиці Катару.

У Досі 23-річний уродженець Рівного проплив 1,5 кілометра вільним стилем за 14:51.61, показавши найкращий час за всю історію проведення змагань. “Срібло” дісталося чеському спортсмену Яну Мікі (14: 58.30), бронзову медаль виборов представник Угорщини Гергелі Гюрте (14:59.88).

“Я дуже щасливий встановити цей рекорд перед олімпійським сезоном”, – прокоментував свій успіх наш співвітчизник.

Нагадаємо, що рівно рік тому Михайло також встановив світовий рекорд в Досі. Українець виграв чемпіонату світу з плавання на короткій воді (басейн 25 м), ставши кращим на дистанції 1500 метрів вільним стилем.

21-річний Михайло, на фініші на 0.73 секунди випередив спортсмена з Італії, показавши кращий час в історії чемпіонатів світу на короткій воді. Попереднє досягнення Романчук поліпшив майже на 7 секунд.

Михайлу не вистачило 1.08 секунди, щоб побити загальний світовий рекорд у цій дисципліні. Ця нагорода стала першим “золотом” за шість років для української збірної у рамках ЧС на короткій воді.

Нагадаємо, що Романчук є дворазовим чемпіоном Європи. У серпні 2018-го на турнірі в Глазго українець взяв “золото”на дистанції 800 метрів вільним стилем, а також на 400-метрівці.