Координатор всеукраїнського опитування, ініційованого президентом України Володимиром Зеленським, учасник “Студії “Квартал 95” Артем Гагарін сказав, що прикро чути про ініціативу глави держави слова “який ідіот це придумав”. Про це координатор заявив в інтерв’ю “Бабель”, яке опубліковано 26 жовтня.

“Дуже прикро, коли люди щось бачать… Знаєш, коли приходиш, а тобі — “Хто вам лагодив машину?” або “Хто це вас так стриг?” Мені дуже не подобається, коли кажуть “Який ідіот це придумав?” Чому відразу ідіот? Над цим люди думали, вони це для чогось робили. Усе, що відбувається – відбувається для чогось”, – підкреслив Гагарін.

На уточнювальне запитання журналіста, яка мета опитування, він сказав, що запитання від президента “підбадьорили людей, підбадьорили опонентів”.

“Вони всі кричати почали, обурюватися, такі всі активні стали”, – сказав координатор.

На запитання, чи вважає він вдалою форму опитування, Гагарін відповів: “Це великий і дуже відповідальний експеримент. Такого раніше не було. Подивимося, що буде на наступних виборах і скільки буде опитувань”.

У день місцевих виборів 25 жовтня українцям запропонували відповісти на “п’ять важливих питань” від Зеленського:

  • Чи потрібно ввести довічне ув’язнення за корупцію в особливо великих розмірах?
  • Чи підтримуєте ви створення на Донбасі вільної економічної зони?
  • Чи потрібно скоротити Верховну Раду України до 300 народних депутатів?
  • Чи підтримуєте ви легалізацію медичного канабісу для зменшення болю у тяжкохворих?
  • Чи потрібно Україні на міжнародному рівні порушити питання про застосування гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом?

Проведенням опитування займалася компанія, яка проводить соціологічні опитування, фінансувала дослідження партія “Слуга народу”. Офіс президента підкреслив, що результати опитування не матимуть юридичних наслідків.

25 жовтня стало відомо, що в дослідженні брали участь, зокрема, неповнолітні волонтери (омбудсменка Людмила Денісова говорила, що це правомірно, якщо батьки дітей дали згоду). Активіст Сергій Стерненко заявив, що зміг проголосувати в опитуванні п’ять разів.

Результати опитування оприлюднять увечері 26 жовтня, про це повідомила заступниця голови парламентської фракції “Слуга народу”, нардепка Євгенія Кравчук.