Сили оборони України розпочали підготовку до свого великого контрнаступу. Він відбудеться у квітні. З таким прогнозом виступив військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Роман Світан в одному з інтервʼю.

За даними Світана, підготовка триває на Південному фронті. ЗСУ створюють плацдарми для свого майбутнього наступу у Запорізькій та Херсонській областях.

“В останні кілька днів розпочалися певні наступальні дії українських військ за деякими напрямками. На Запорізькому напрямку у Орєхово – Гуляйполя. Наші війська проводили розвідку боєм (…), покращили свої позиції якраз для виконання подальших наступальних дій. Було форсування Дніпра з лівого на правий берег у районі Херсона та Нової Каховки нашими оперативно-тактичними групами якраз для подальшого коригування вогню та створення плацдарму для потужного контрнаступу”, – розповів Світан.

Саме контрнаступ розпочнеться повною мірою приблизно за місяць, вважає полковник ЗСУ. Чекати на нього раніше середини квітня не варто. Основні події цієї війни, за його словами, відбуватимуться саме влітку.

“Рух виконуватиметься до осіннього бездоріжжя: до вересня – жовтня. Саме півроку виділено природою, щоб у нашій смузі вирішити питання щодо військового протистояння. Тієї техніки та боєприпасів, які нам передають, буде достатньо для виконання одного потужного контрнаступу зі звільненням як мінімум Криму, тобто виходу до Керчі”, – повідомив Світан.

За його даними, питання звільнення Донбасу вирішуватиметься вже після того, як ЗСУ повернуть Крим.

Інтенсивність бойових дій і характер розв’язаної Росією проти України повномасштабної війни сьогодні така, що боєприпасів ЗСУ потрібно якомога більше. І це не просто бажання, а реалії, з яких виходять.

Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

“Чи наростить і чи дасть це перевагу в кілька разів артилерійського вогню для українських сил? Ні. Але необхідно зазначити, що чи дасть це точності, ефективності використання артилерії та засобів ураження противника на більш далеких відстанях. Адже я хочу нагадати, що крім боєприпасів Україна використовує, як правило, артилерійське озброєння — або ствольну артилерію, або ті самі системи реактивні “Хаймарс”, які ефективніші в контрбатарейній боротьбі, тому що мають дальність деколи на кілька кілометрів більшу, ніж російські аналоги. Це дає перевагу в дальності і в тому, що артилерія противника не може діставати під час контрбатарейної боротьби. Це досить серйозна перевага, яку ми маємо”, — висловився Мусієнко.

Експерт констатував, що на певних ділянках уже очевидно і помітно, що Росія починає економити артилерійські снаряди.

“Тобто очевидно, що вони не можуть використовувати таку ж кількість своїх боєприпасів, як вони це робили в травні, червні, липні торік по 50-60 тисяч на добу. Це зараз десь близько 12-15 тисяч. Це чимало насправді, це ще чимало. Але, тим не менш, потенціал скорочується. Ми ж, своєю чергою, будемо брати ефективністю, точністю і дальністю. Тими перевагами, які в нас є”, — зазначив він.

Європейські виробники нарощуватимуть виробництво боєприпасів і озброєнь під гарантії Євросоюзу, додав Мусієнко.

Мільйон снарядів від партнерів для України — це вагома цифра, але насправді Україні потрібно ще більше боєприпасів.

“Ми і так використовуємо снаряди досить ефективно, намагаємося їх берегти. Намагаємося вибирати цілі для того, щоб не бити абикуди, як це роблять російські війська, не бити квадратами, а бити ефективно по цілях. Тому я думаю, що, звичайно ж, це посилення для наших сил. І я думаю, що це на сьогодні — межі тих можливостей, які може надати Європа”, — вважає Мусієнко.