Безпрецедентний випадок у Львові: невинну жінку з інвалідністю шість років тримали у в’язниці.

У Львові суд виправдав жінку з інвалідністю Ірину Льошину, яка шість років провела у в'язниці попри те, що була непричетна до вбивства.

Про це повідомляє Корупція. Інфо

До ув'язнення Ірина працювала соціальним педагогом та психологом у реабілітаційному центрі для дітей із ДЦП. Жінка – сирота. У 2009 році ЖЕК виділив їй квартиру-кавалерку. А через кілька днів, коли вона повернулася додому, виявила на підлозі труп.

Ірина розповіла, що одразу ж покликала сусідів, викликала міліцію та карету швидкої допомоги. Убиту жінку вона знала візуально – та торгувала на ринку. Ірина не мала з нею жодних стосунків.

Жінка розповіла, що після цього вона стала частим гостем у відділку поліції, де з неї вибивали зізнання силою. А згодом до справи долучили ще двоє чоловіків, які начебто теж причетні до вбивства.

"Вони мене буквально катували. Робили якісь уколи. Під час допитів, що мене насторожило, питали не про те, хто скоїв убивство, а "хто ще, с*ко, прописаний у твоїй хаті?". Мої речі на експертизу так ніхто і не взяв. Зате з квартири зник ордер. На шостий день я здалася і підписала якісь папірці. Потім, щоправда, я їх порвала і від тих показів відмовилася", – розповіла Ірина.

Потім жінку запроторили в СІЗО. У 2013 році один із його начальників викликав Ірину до себе та запропонував, аби в її квартирі пожили люди. За це обіцяв їй щомісячну плату. Та вона відмовилася.

"Зрозуміла, що коли вийду на волю, можу залишитися без житла. Отже, такого дозволу не дала", – зазначила Ірина.

За час утримання у СІЗО Ірина не раз ставала жертвою співкамерниць, які в очі називали її убивцею та провокували на конфлікт. Через це жінка намагалася перерізати собі вени.

Ірина розповіла, що з адвокатами їй не щастило. Одна взагалі наполягала, аби жінка у всьому зізналася. Ситуація змінилася, коли за цю справу взялися адвокати з Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Львівській області. 

Адвокати виявили, що доказів причетності їхніх підзахисних до жорстокого убивства немає. Тому Ірину відпустили на волю після 6 років утримання у в’язниці.

Тепер же жінка має проблеми лише з квартирою. Коли повернулася з в’язниці, виявилося, що у її помешканні живе переселенець із Донбасу. Хто дав йому дозвіл на проживання – невідомо.