Перший заступник міністра з тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юсуф Куркчі підрахував, що вирішення проблеми з житлом для переселенців обійдеться до 35 млрд доларів. – повідомляє Корупція.Інфо

Про це він сказав в коментарі "Апострофу".

"Зареєстровані, за даними Мінсоцполітики, 1,6 млн вимушених переселенців, це приблизно 800-900 тис., – сказав Куркчі. – Якщо для розрахунку вартість квартири усереднити до 30-40 тис. доларів, то виходимо на вартість рішення проблеми в 24-35 млрд доларів. Це тільки житло, без урахування інфраструктурних витрат, соціальної сфери", – розповів він "Апострофу".Перший заступник міністра додав, що, оскільки "простого" вирішення цієї проблеми немає, міністерство запропонувало концепцію безкоштовного соціального житла.

"І тут дві умови на які я звернув би увагу, перший – реалізація даної ініціативи дасть можливість вирішити житлову проблему частини переселенців, другий – не варто забувати, що ідею від її практичного втілення поділяє часовий проміжок часу", – пояснив Куркчі.

Також він повідомив, що Міністерство з питань тимчасово окупованих територій збирається реалізувати пілотний проект, який підтримав уряд Німеччини, по будівництву житла для внутрішньо переміщених осіб в Україні. На цей проект передбачено близько 20 млн євро.