Українська сторона Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі в Мінську підняла питання створення окремої робочої підгрупи по неконтрольованій ділянці українсько-російського кордону, і висловила своє занепокоєння з приводу заяви президента Росії Володимира Путіна про небажання передавати Україні контроль над цією ділянкою бо «там буде різанина ». Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила прес-секретар другого президента України, представника Києва в ТКГ Леоніда Кучми Дарка Оліфер, передає Корупція.Інфо.


«Українська сторона ставить питання створення окремої робочої підгрупи по непідконтрольовану Україні ділянці українсько-російського кордону. На засіданні ТКГ українська сторона висловила стурбованість недавньою заявою президента РФ, зробленим ним на Валдайвському форумі, про те, що російська сторона не має наміру передавати Україні контроль над відповідною ділянкою кордону », – написала Оліфер.


Вона зазначила, що в рамках гуманітарної підгрупи українська сторона знову передала представникам ОРДЛО свої пропозиції по звільненню заручників. У найближчі дні координатор підгрупи від ОБСЄ Тоні Фріш поїде на непідконтрольні Україні території, щоб відвідати заручників і перевірити умови їх утримання.


Популярне: «Остаточно відмовилися від планів»: стало відомо про стан постраждалої вагітної жінки в харківській ДТП, лікарі зробили неможливе

«Ми сподіваємося, що ця поїздка дозволить зрушити з місця процес звільнення людей», – зазначила прес-секретар Кучми.
Крім того, в рамках підгрупи з безпеки і на засіданні ТКГ українська сторона обурилася черговим фактом агресії і обмеження свободи по відношенню до представників СММ ОБСЄ, а саме тим, що 25 жовтня бойовики погрожували їм кулеметом.

«Ми наполягаємо на повному і безперешкодному доступі СММ ОБСЄ до всієї території ОРДЛО, включаючи непідконтрольну частину українсько-російського кордону», – заявила Оліфер.


Говорили на засіданні ТКГ і про саботаж з боку бойовиків початку роботи КПВВ «Золоте». Українська сторона закликала Росію вплинути на представників «ЛНР» заради виконання своєї частини зобов'язань по відкриттю цього КПВВ.

«Врегулювання комплексу питань безпеки залишається обов'язковою умовою для подальшої імплементації всього пакета Мінських угод. У цьому контексті повернення до лінії розмежування, встановленої Меморандумом від 19 вересня 2014 року, також є питанням безпеки і потребує вирішення. Згідно з цим Меморандумом Дебальцеве має перебувати під контролем України; вздовж неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону необхідно створити зони безпеки; район населених пунктів Саханка, Новоазовськ, Кумачове, Кальміуське повинен бути вільним від важкого озброєння », – повідомила Оліфер.


Вона підкреслила, що принциповими питаннями, які повинні стояти на порядку денному політичної підгрупи, залишаються: скасування указу президента РФ про визнання документів, виданих нелегітимною владою ОРДЛО; відмова від експропріації української власності і від впровадження рублевої зони на території ОРДЛО і дезавуація заяв про встановлення так званого «кордону».