Народного депутата Тетяну Чорновол нагородили орденом "За мужність". Цю подію гостро розкритикували користувачі соцмереж, колишні і чинні українські військові. Вони поширюють свої дописи з хештегом #Таня_верни_орден.

"Сьогодні мого Великого Друга, людину, з якою ми пройшли найдраматичніші етапи новітньої історії України, Тетяну Чорновіл, нагороджено орденом «За мужність». 

Для багатьох Тетяна – символ нашої боротьби за свободу. Честь і хвала тобі, Танюша! Щастя і многая літа", – повідомив у Facebook нардеп Сергій Пашинський.

Як відомо, цією державною нагородою відзначають військовослужбовців, працівників правоохоронних органів та інших осіб. Нагороду вручають за особисті мужність і героїзм, виявлені при рятуванні людей, матеріальних цінностей під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, у боротьбі зі злочинністю. 

Орден вручають і в інших випадках при виконанні військового, службового, громадянського обов'язку в умовах, пов'язаних з ризиком для життя.У нас нагородна система побудована таким чином, що навіть найменш значущу за рангом медаль, навіть для супер-бойових хлопців, спокійно "відбивають" кадрові органи з формулюванням "недостатньо подвигів". А тут – орден. Депутату. Під час війни. Фактично бойовий орден, який дається за особисті (!) мужність і героїзм,– обурився боєць ЗСУ з позивним "Нічний Сталкер".

Нагородженням Чорновол обурилась і офіцер 128-ї бригади ЗСУ Наталія Міщерякова. Вона зазначила, що цими орденами були нагороджені 104 бійці вже посмертно.

Тетяну Чорновол подали на нагородження в останній момент, написав у коментарях член громадської ради при Міністерстві соціальної політики Дмитро Вітов.

А боєць ЗСУ Олександр Кириченко написав, що таким чином нівелювали нагороду.

Сама Чорновол, яка на момент Революції Гідності була журналісткою, прокоментувала отримання ордена і заявила, що це нагорода не за фронт, а за Майдан.

"Це орден за Майдан. (…) Можете вірити, можете ні – в часи Януковича я свідомо ходила по краю леза, провокувала, билася з охоронцями Януковича, вивішувала на блоги розслідування, які боялися друкувати всі без винятку ЗМІ, лазила через паркани в десятки Межигір’їв, пиляла мисливські вишки Яніка, розбивала машини СБУ, захоплювала КМДА, палила офіс Партії регіонів", – написала у Facebook Чорновол.