Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ), затвердила двоетапне підвищення на фіксований телефонний зв’язок.

Директор департаменту корпоративних комунікацій “Укртелекому” Михайло Шуранов повідомив у коментаряі, що наразі пропозицію за тарифами передали на остаточне затвердження в Міністерство юстиції. Після цього наберуть чинності нові тарифи.

Популярне: Я – готовий”: Вакарчук зробив гучну заяву про президентство

За даними Шуранова, зараз існуючий розмір граничних тарифів на фіксовану телефонію нижче собівартості. Така ситуація спостерігається як у містах, так і у селах.

“Сьогодні обслуговування однієї телефонної лінії в середньому обходиться компанії в 48,3 гривні в містах і райцентрах (при чинних граничних тарифах НКРЗІ в 43,8 гривні) і 69,6 гривні у селах та смт (діючий тариф – 39,68 гривні)”, – сказав він.

Зростання тарифів проходитиме у два етапи. У листопаді відбудеться перше подорожчання. У місті тариф зросте на 17 відсотків – на 3-7 гривень, а у селі 18,8 відсотків, також 3-7 гривень.

Наступний етап розпочнеться на початку 2019 року. Для населення і юридичних осіб в містах тарифи зростуть на 9 відсотків, від 2 – до 5 гривень, для сільських юридичних осіб – 12 відсотків,3-6 гривень. Бюджетні установи платитимуть більше на 14,7 відсотків, 3-7 гривень. Для мешканців сел розцінки зростуть на 18,7 відсотків. Це складе 4-9 гривень залежно від типу підключення.