В Україні підвищили тарифи на виробництво теплової енергії для населення. В результаті це вплине на платіжки українців, так як вона є частиною тарифу на газ.

Нацкомісія, що здійснює держрегулювання в сферах електроенергетики і компослуг (НКРЕКУ), на засіданні в четвер переглянула тарифи на виробництво теплової енергії для населення, бюджетних і релігійних організацій та інших споживачів на 2021 рік для 23 ТЕЦ і когенераційних установок.

При цьому тарифи на тепло для населення були підвищені всім 23 компаніям, передає Інтерфакс-Україна.

Компанії, яким тарифи підвищили найбільше:

  • Новороздільська та Новояворівська ТЕЦ (обидві ТОВ “Нафтогаз Тепло”) – 37,1% і 34,1%
  • Білоцерківська ТЕЦ – 33,2%
  • ТОВ “Сумитеплоенерго” – 25%
  • Чернігівська ТЕЦ (ТОВ “ТехНова”) – 24,1%
  • Когенераційні установки КП “Міськтепловодоенергія” – 33,5% і КП “Хмельницьктеплокомуненерго” – 29,3%.

Середньозважений тариф після підвищення склав 1121,71 грн / Гкал. Найбільш високий у Сєвєродонецької ТЕЦ – 1471,54 грн / Гкал, найнижчий – у ТЕЦ-2 Есхар (Харківська обл.) – 653,99 грн / Гкал.

НКРЕКУ обґрунтувала необхідність підвищення тарифів на теплову енергію в 2021 році істотним зниженням обсягів виробництва теплової енергії, підвищенням фонду заробітної плати для ліцензіатів, зростанням цін на паливно-енергетичні ресурси, а також зростанням витрат на послуги з розподілу природного газу.

Нагадаємо, НКРЕКУ встановлює тарифи на виробництво теплової енергії для 26 ліцензіатів з об’ємом вироблення понад 170 тис Гкал і рівнем комерційного обліку енергії більше 90%, які виробляють 50% теплової енергії в Україні.