Генпрокурор Юрій Луценко виявився класичним українським політиком-корупціонером, який оформив свою багатомільйонну нерухомість на підставну особу – бухгалтера власної дружини. – повідомляє Корупція.Інфо

Скандал розгорівся в середині вересня, коли видання "Наші гроші" виявило цілий житловий будинок (сім квартир і одне нежитлове приміщення в центрі Києва на вулиці Еспланадній, яким володіла громадянка по прізвища Світлана Риженко.

Розслідування журналістів встановило, що 67-річна самотня жінка, яка колись працювала бухгалтером на фірмі Ірини Луценко – фірмі, яку Юрій Луценко, будучи міністром, претендував на роль ексклюзивного оператора мобільного зв'язку всієї української міліції.

Дружина Луценка навіть на якийсь час ввела Риженко в статус співвласника компанії "Українські новітні телекомунікації" на 2 відсотка акцій.
e77ed-luts0yalta3

По всьому видно, що Світлана Риженко в родині Луценка виконувала ту ж роль, що фірма "Танталіт" у Януковича – номінального утримувача активів, "зароблених" в часи роботи на держслужбі.

Луценко півтора місяця не коментував це розслідування по величезному будинку, як раптом 24 жовтня виступив на фейсбуці: "Офіційно заявляю – ніяким домом в Києві ні я, ні члени моєї родини не володіють".

Розгадка розкрилася миттєво – за тиждень до коментаря Луценко всю цю нерухомість купив… депутат від Блоку Порошенко Гліб Загорій, розв'язавши таким чином генпрокурора руки для виправдувальних коментарів.

Загорій – найближчий соратник іншого депутата від БПП Олександра Третьякова, який, у свою чергу, є правою рукою і політичним спонсором Луценко. Саме в офісі Третьякова базувався Луценко після виходу з в'язниці до обрання депутатом в 2014 році. І саме Третьяков утримував сім'ю Луценка під час його перебування під вартою.

Зараз же Третьяков користується "дахом" генпрокурора Луценка в розборках з міністром внутрішніх справ Аваковим, який воював з монополією Третьякова – компанією "Національні лотереї" – на ринку ігрових автоматів.

Тому найбільш очевидний варіант події – розуміючи, що вляпався з квартирами, Луценко попросив про допомогу Третьякова, який, у свою чергу, звернувся до Загорії для того, щоб той купив нерухомість бухгалтерки Луценка і закрив історію.

Ця операція по відмиванню грошей і репутації точнісінько нагадує сюжет, як десять років тому Сергій Клюєв за сім мільйонів доларів купив квартиру Віктора Януковича на вулиці Івана Мазепи, легалізувавши йому гроші для "Межигір'я".

Коли на прес-конференції в понеділок Луценко запитали про бухгалтера дружини, він запевнив, що не знайомий з нею. "Зі Світланою Рижук чи Риженко я особисто не знайомий і не можу говорити про її бізнесі", – заявив Луценко.
32a14-luts0yalta
a9fe6-luts0yalta2
39037-luts0yalta7

Така забудькуватість трапляється з Луценком не вперше. Дев'ять років тому, коли він просував фірму своєї дружини як провайдера послуг оператора мобільного зв'язку МВС, міністр не міг нібито навіть згадати її назву.

Однак, окрім будинку в Києві, у бухгалтера Луценка з села виявилася ще одна нерухомість у Криму. Це квартира в Ялті площею 145 метрів, яка нещодавно була виставлена на продаж за мільйон доларів.

Після оприлюднення цієї інформації в фейсбуці один з користувачів тут же прокоментував, що в самому будинку всі називають це житло "квартирою Луценка".