Радник керівника Офісу президента Олексій Арестович розповів, що заява про відхід українських військ від Сєвєродонецька була зроблена через добу після залишення міста. Тимчасова втрата міста не несе за собою підсумків війни. Сєвєродонецьк насправді був пасткою для російських військових.

Про це Арестович написав у Мережі та розповів у телеефірі, відео з якого опублікував у своєму Telegram-каналі.

“Це просто правило подання військової інформації. Ми ж не можемо заздалегідь казати противнику, що ми збираємося відводити війська. Це спричинить негайні наслідки для тих самих військ і вони застосують засоби, які зашкодять відходу. Це означатиме втрати. Це ж військова хитрість. Війна – це шлях ошуканства. Не можна оголошувати наміри позицій, наміри власних військ”, – пояснив керівник ОП, чому військово-політичне керівництво спершу запевняло, що ЗСУ не залишать Сєвєродонецьк.

“Навіть після того, як їх (ЗСУ – ред.) відвели, тобто ми майже добу або більше не казали, що вони відведені, тому що противник продовжував витрачати снаряди по порожніх позиціях. І не переносив відповідно вогонь по тих позиціях, де наші військові перебувають. Тобто це просто шлях збереження наших військових”, – додав Арестович.

Він також повідомив, що Сєвєродонецьк “від самого початку не був призначений для його утримання”.

“Він був пасткою для росіян. Тобто ми їх туди завели, накопичили сили, вдарили по них. Вони зазнали величезних втрат у вуличних боях – при чому кваліфікованої піхоти”, – зауважив радник голови президентського офісу.

“Зараз наше головне завдання – завдавати втрат російській армії до стану, коли вона не зможе наступати, а потім буде небоєздатна взагалі. Таким чином ми створюємо умови, щоб самим перейти в контрнаступ. Доки противник зберігає наступальний потенціал, на нього не можна наступати”, – розповів Арестович.