Офіційно жодна вакцина проти коронавірусу державний кордон не перетинала.

Про це головний санітарний лікар Віктор Ляшко сказав в інтерв’ю на телеканалі 1+1, коментуючи інформацію про можливе щеплення українських чиновників від коронавірусу препаратом, який нібито контрабандою доставили з Ізраїлю.

“Офіційно жодна вакцина проти коронавірусної хвороби кордон України не перетинала. Інформація, яка з’явилася в ЗМІ, за дорученням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля була перевірена нашою комісією з атестації закладів охорони здоров’я. За результатами цієї перевірки комісія не підтвердила таких фактів”, – заявив Віктор Ляшко.

Також Ляшко додав, що далі перевіркою такої інформації мають займатися правоохоронні органи.

“Тому що офіційно і навіть підпільно під час перевірки конкретного закладу охорони здоров’я наші експерти, які були в складі комісії, порушень не виявили”, – уточнив заступник очільника МОЗ.

Водночас відповідаючи на уточнювальне запитання, чи отримував пропозицію вакцинуватися, Віктор Ляшко сказав: “До мене ніхто не звертався. Нічого не пропонували”.

Відзначимо, у ЗМІ з’явилась інформація про те, що перед Новим роком чартерним рейсом в Україну була таємно завезена партія вакцини Pfizer.

У Києві після цього начебто розпочалася підпільна VIP-вакцинація від COVID-19 чиновників і бізнесменів. Ціна дози, за повідомленнями — до 3000 євро.

Згодом прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що міністерствам охорони здоров’я та внутрішніх справ доручено перевірити інформацію щодо можливої підпільної вакцинації від COVID-19 препаратами невідомого походження.

А Президент України Володимир Зеленський доручив Службі безпеки та іншим правоохоронним органам перевірити інформацію про нібито ввезення в Україну контрабандою вакцини від коронавірусу.