Президент Франції Еммануель Макрон і канцлер Німеччини Олаф Шольц продовжили “тісну координацію щодо відповіді на війну в Україні” під час робочої вечері в понеділок увечері в Парижі.

Таким чином, двоє лідерів зустрілися через тиждень після приватної вечері, 25 червня, з нагоди саміту G7 у Баварських Альпах.

Про це повідомляє Le Monde.

Під час цієї паризької вечері двоє лідерів повернулися до “головних поточних питань на міжнародному, європейському та двосторонньому рівнях”, – йдеться у повідомленні.

Вони мали обговорити незалежність ЄС у “енергетиці, обороні та стратегічній сировині”, а також ситуацію в Сахелі та наступну франко-німецьку Раду міністрів. “Такі переговори допомагають будувати довіру та поглиблювати цю довіру”, особливо після саміту НАТО та G7 в Ельмау, – зазначив речник канцлера Штеффен Гебештрайт.

“Існує різниця, чи проводяться такі інтерв’ю віч-на-віч чи віртуально”, – додав він, відповідаючи на запитання журналіста про доцільність такої поїздки, а не відеоконференції.

Водночас у своєму Твіттері Шольц, подякувавши Макрону за запрошення, зазначив: “На зустрічі G7 в Ельмау, на саміті НАТО чи тут, у Парижі, добре, що ми перебуваємо в тісному контакті з багатьох нагальних питань сьогодення”.

Також зазначимо, Шотландія та Уельс ухвалили рішення про виділення військової допомоги Україні на загальну суму у 100 мільйонів фунтів стерлінгів.

Про це повідомив прем’єр Великої Британії Борис Джонсон у твітері. Він подякував урядам країн за допомогу Україні та українським біженцям.

Джонсон також зазначив, що 65 мільйонів фунтів виділила і Шотландія, яка теж оголосила про готовність прийняти українських біженців.

Я щойно розмовляв із першою міністеркою Шотландії Ніколою Стерджен, аби проголосити успіх співпраці Великої Британії з підтримки України. Я подякував уряду Шотландії за внесок у розмірі 65 мільйонів фунтів у збільшення військової допомоги Великої Британії Україні до 2,3 мільярда фунтів та зусилля з надання житла 6000 українських біженців,– заявив Джонсон.

Велика Британія з першого дня повномасштабної війни неабияк підтримувала Україну. Борис Джонсон двічі відвідував Київ. Вдруге Володимир Зеленський зустрівся з ним 17 червня.

Лідери обговорили постачання важкої зброї та систем ППО. Також обговорили такі теми:

  • економічна підтримка України;
  • санкційний тиск на Росію;
  • гарантії безпеки для України;
  • виплата репарацій Росією за завдані збитки нашій державі.

Британський прем’єр-міністр Борис Джонсон заявив, що питання України є принциповим для нього – у разі, якщо підтримку Україні доведеться припинити, він піде у відставку.

“Якби мені сказали, що ми повинні відмовитися від української справи, тому що вона ставала надто складною, а вартість підтримки цього народу є надто великою з погляду інфляції, економічної шкоди, я б визнав, що програв дуже важливу суперечку, і я б пішов”, – розповів прем’єр-міністр.

Він додав, що наразі не бачить такої ситуації. За словами Джонсона, він має розрізняти важливу й безпідставну критику.

Крім цього, Джонсон запропонував підготовку для Збройних Сил України у Великій Британії. Навчання зможуть пройти тисячі українських солдатів.

“Коли українські солдати запускають британські ракети на захист суверенітету вашої країни, вони роблять це і на захист тих самих свобод, які ми вважаємо зрозумілими”,– сказав Джонсон.