21 лютого 2014 року екс-президент Янукович втік з країни, залишивши свою улюблену резиденцію Межигір'я і більшу частину свого майна. Що залишилося від незліченних багатств через 4 роки, куди подівся золотий батон, розбиралася Корупція.Інфо

Оболонський районний суд Києва досі розглядає справу про держзраду скандального президента України Віктора Януковича. Паралельно з цим ось уже 4 роки Генеральна прокуратура і АРМА досі вирішують питання, пов'язані з резиденцією в Міжгір'ї. За весь цей час так і не вирішено питання, кому належить особняк. Хоча саму територію передали державі.

Популярне: "Інколи підміняла справжнього політика": В Мережі показали двійника Тимошенко. Важко не сплутати

Більше сотні активістів, які ще з часів євромайдану захопили резиденцію залишаються охоронцями і комендантами незаконно. "По суті статус загарбників у нас. Ми до сих пір без статусу, тому що чиновники розповідають казки, що, мовляв, передали або заарештували, описали тощо", – розповідає доглядач головного будинку Межигір'я

 

Але ось тільки чутки про те, що безліч дорогоцінних речей з резиденції було розпродано, чутками-то і не виявились. У переліку заарестованного майна, який був опублікований Печерським судом Києва в 2016 році, фігурують 143 люстри, 106 предметів електроніки, 2 рояля, 35 килимів, різні годинники від відомих брендів, 4 джакузі, навіть церковна ряса і 27 автомобілів. Але з гардеробних в невідомому напрямку зникла величезна кількість дорогого одягу, спорожніли і полки з елітним алкоголем.

Виявилося, що невідомі просто вирішили підзаробити. Відомий російський бізнесмен на своїй сторінці в фейсбук хвалився іменним коньяком Віктора Януковича і пляшкою вина Mouton Rothschild. Чоловік розповідав, що купив незаконно вкрадений алкоголь на аукціоні за нечувані суми в 164 000 гривень і 588 000 гривен відповідно.

Один з активістів в Межигір'ї розповідав, що був свідком розкрадання майна екс-президента.

"Люди з так званої Самооборони виявилися зовсім не такими простими, як здавалися. Почалася боротьба за те, хто вхопить більший шматок. Там до крові доходило. А людина, яка зараз називає себе комендантом Межигір'я, відразу дала зрозуміти: у нього є «дах» , і він може робити все, що хоче. Він і його спільники вивозили з Межигір'я все, що хотіли. Забирали навіть газонокосарки і лавки. вечорами приїжджали фури, в які до півночі завантажували речі. Фури виїжджали настільки навантаженими, що тріщали ресори … "

Не менш скандальною стала пропажа гучного золотого батона. Єдиним свідком його існування, який і зробив унікальну фотографію, став «Свободівець» Олександр Аронець. Сам же Янукович неодноразово в своїх інтерв'ю відхрещувався від такого сувеніру, заявляючи, що ніколи його і не існувало. Але чернігівські робочі ливарного заводу автозапчастин, побачивши фотографію виробу зізналися, що батон був і виплавлений саме у них. Замовив подарунок Владислав Анатолійович Артошенко, український політик, який після дня народження екс-президента, на якому ймовірно і презентував батон Януковичу, чарівним чином став міським головою Чернігова.

«Атрошенко особисто був присутній при виплавці батона, оскільки боявся, що золото вкрадуть. Після закінчення виплавки Атрошенко забрав батон, заплатив трьом робочим по 100 гривень і зажадав забути все, що ті бачили ».

Дивною і виявилася реакція прокуратури, яка ще в наприкінці 2015 року закрила кримінальну справу, щодо пошуку цінностей, які зникли з «Межигір'я», хоча свідків злочинів було достатньо.

Зараз сам маєток знаходиться в жалюгідному стані, на стінах тріскається штукатурка, а прилегла територія потребує догляду, не дивлячись на те, що «охоронці» Межигір'я встановили хорошу таксу за відвідування пам'ятки. Щоб погуляти навколо будинку українцям потрібно заплатити 120 гривень, для дітей квиток коштує 50. Щоб зайти в сам будинок потрібно доплатити ще по 100 гривень з людини.