Народний депутат Надія Савченко має шанс вийти з СІЗО після президентських виборів.

Про це розповів політолог Руслан Бортник.

«Зараз шанси Надії Савченко вийти під домашній арешт чи особисте зобов’язання дуже низькі. Випустити її означає частково чи в повній мірі визнати невинуватість. Скоріш за все арешт триватиме до президентських виборів у 2019 році. Далі усе залежить від їх результату. Якщо переможе хтось із конкурентів Петра Олексійовича, вона може вийти під заставу чи зобов’язання».

Якщо Петра Порошенка переоберуть на другий термін, розгляд справи Савченко переноситимуть до закінчення парламентських виборів, вважає експерт.

«Це пояснюється тим, що Савченко може стати учасницею якогось партійного списку. Вона досі залишається на слуху і має високу впізнаванність. Входить у десятку українських політиків, про яких люблять згадувати медіа. Не виключаю, що такі партії, як «За життя» чи частини «Опоблоку», включать її до свого списку і будуть використовувати в образі певної Жанни д’Арк».

Таким чином, вона стане необхідним козирем у передвиборчій гонці. Сама ж Савченко постійно піддає критиці владу, і зважаючи, на своє ув'язнення може бути достатньо змотивована аби піти проти Порошенка на виборах.

Популярне: Я – готовий”: Вакарчук зробив гучну заяву про президентство

До прикладу, декілька днів тому, Савченко зробила різку заяву, в якій по- суті розритикувала всі передвиборчі гасла і плани кандидатів у президенти у тому числі Новий курс Тимошенко та Жити по новому Порошенка.

Не буває нічого нового під лозунгами – "Жити по новому", "Почую всіх", "Новий курс для України", "Українська мрія" і навіть "Народна Конституція" – все це обман сказаний виступами старих політиків в передвиборчому піарі.

Все решта – "скасування посади президента та заміна її якоюсь іншою", "зняття депутатської недоторканності", "взяти якусь європейську чи американську модель за основу", "двопалатний парламент", "двопартійна система", "партійні проекти з новими обличчями", "залишити все як є і просто виконувати діючу Конституцію", "повернутись до ностальгії за старим порядком" – все це обман народу брехнею політиків! Потрібно взяти чинний і свій досвід для побудови моделі держави, не одно-векторної із зовнішнім управлінням із Сходу чи заходу, а моделі держави – УКРАЇНОЦЕНТРИСЬКОЇ!